Spor odstartoval před několika lety, kdy Pavla Vacková přišla s tvrzením, že děčínský hokejový klub špatně hospodaří, jeho vedení si vyplácí neoprávněně odměny či eviduje černé duše. Následně podala trestní oznámení. To prošetřila policie a došla k závěru, že to není pravda.

O VÝSLEDKU ŠETŘENÍ JSME VÍCE PSALI ZDE…

Pavla Vacková ale i tak rozjela několikaměsíční kampaň, kdy na klub a jeho představitele útočila na sociální síti Facebook či v některých médiích. Psala emaily i sponzorům klubu, že v jeho čele sedí zloději a tuneláři. Vedení klubu se proto nakonec rozhodlo bránit a podalo na Vackovou trestní oznámení pro pomluvu. Samosoudce Miloš Řízek ji loni v prosinci odsoudil trestním příkazem k tříměsíční podmínce. Pavla Vacková si ale podala odpor.

Vacková dorazila na začátek hlavního líčení bez advokáta a odmítla vypovídat. Jako svědek stanul před soudem manažer HC Děčín Jan Havlíček.

„Paní Vacková nás pomlouvala u sponzorů, na Českém svazu ledního hokeje, v tisku – je to strašně rozsáhlé," řekl Havlíček u soudu s tím, že dotčena byla také jeho rodina, především pak jeho manželka. „Pomluvy mé osoby navíc pokračují i dosud," dodal Havlíček, jemuž prý útoky znepříjemnily práci.

Soudce Miloš Řízek se ho mimo jiné zeptal, zda kvůli negativní kampani Pavly Vackové přišel děčínský hokejový klub o nějakého sponzora.

„Museli jsme přesvědčovat naše partnery, že to tak není. Některé jsme ztratili, ale nemohu objektivně říci, že na základě útoků od paní Vackové," uvedl Havlíček.

Havlíček dále uvedl, že poté, co na klub začala Pavla Vacková veřejně útočit, nechal zkontrolovat dotace, které klub dostává na činnost. Nemalé částky dostává klub i od města Děčína.

„Když jsme nastoupili do funkcí, nechali jsme si využití dotací v hokejovém klubu zkontrolovat. Ale ne proto, že jsme měli nějaké podezření na špatné čerpání či zneužívání peněz, ale chtěli jsme mít přehled, jak to funguje," řekl Děčínskému deníku bývalý primátor města František Pelant.

Pelant přiznává, že ho Pavla Vacková na špatné hospodaření klubu upozornila.

„Řekl jsem jí, že to není naše organizace, a pokud má nějaké podezření, ať podá trestní oznámení," říká Pelant.

Pavla Vacková si na Jana Havlíčka u soudu připravila desítky dotazů na fungování klubu. Ptala se ho na řadu detailů z fungování klubu, některé se týkaly i několik let starých událostí.

„Na to si už nevzpomínám," odpověděl několikrát děčínský manažer bezradně Pavla Vacková Havlíčkovi při kladení otázek tykala, ač ji soudce upozornil, že by mu měla vykat. V jednu chvíli na něj houkla, že lže, za což ji soudce napomenul.

Protože se výslech Jana Havlíčka protáhl, další dva svědky – Lukáše Vaníčka a Valdemara Jiruše – soudce nevyslechl a líčení odložil na 24. listopadu. Všichni tři požadují od Pavly Vackové sto tisíc korun. Pokud by odškodnění vysoudili, peníze by podle svých slov věnovali na rozvoj děčínské hokejové mládeže.