Hlavní „hvězda" procesu vraždy starého muže v Oknech Karel Pata se u soudu dnes ráno neobjevil. Požádal, aby soud pokračoval bez jeho přítomnosti. Proto se nemohl na místě dozvědět, že jde o na dvacet let za mříže. Naopak jeho údajný komplic Viléma Hensch byl spokojený, protože byl zproštěn viny. Ještě dnes je Hensch propuštěn z vazby.

Jeho komplic, ani jeho příbuzní, ale asi nečekali, že bude mladík zproštěn viny. Jeho sestra se v soudní síni rozplakala radostí. Hensch sám příliš nedával najevo cit. Jde o zakřiknutého tichého mladíka.

O vině mladíka měl pochybnosti i syn zavražděného 77 starého muže z Oken. Pro Deník řekl již na začátku procesu, že „mladý Hensch" je obětí své rodiny. Spekuluje se mezi lidmi, že  s vraždou mohl mít něco společného jeho strýc.

Jisté je, že jediným důkazem byla jedna pachová stopa, která hovořila o přítomnosti Hensche na místě. Tato stopa se mohla dostat na jízdní kolo zavražděného muže i jindy a za jiných okolností. Podle předsedkyně senátu Kamily Krejcarové chybí další, alespoň nepřímé důkazy.

V procesu šlo o recidivistu Karla Patu (1960) z Bohušovic nad Ohří a Viléma Hensche (1990) z Křešic. Oba měli 17. května 2011 zhruba mezi sedmou a půl osmou ráno vniknout kvůli vloupání na neoplocený pozemek rodinného domu v obci Polepy – Okna na Litoměřicku a dopustit se na sedmasedmdesátiletém muži brutální loupežné vraždy.

Při vynesení rozsudku se potvrdilo, že agresivní Pata byl vrahem. V současné době je Pata pro další trestnou činnost ve výkonu trestu ve věznici Valdice.

Hned v první den procesu se stal obžalovaný Pata „hvězdou" roku u ústeckého krajského soudu. Patu musela před polednem doslova odvléci ze soudní síně vězeňská stráž. Napadl v soudní síni svědkyni. Následovala rvačka s vězeňskou stráží, která agresivního muže musela bleskově zpacifikovat. Na napadenou ženu křičel, že ho udala a chce mu zničit život. Žena, u které Pata před zatčením žil, měla v bytě policejní odposlech, který ze zachycených Patových slov dokazoval, že se na loupežném útoku Pata podílel.

.