„Je mi líto zeleně," řekne paní Hana. Ostatní, až na jednoho mladého řidiče, který využije uvolněného místa a zadarmo zaparkuje u krumpáče, jí dávají za pravdu. „Co si budem povídat, ten park byl plný feťáků," hájí řidič potřeby majitelů aut a bagry, které brzy vjedou mezi stromy a celý malý park zlikvidují.

Radnice už schválila firmu, která parkoviště postaví. Veřejnou zakázku vyhrál Strabag. Nabídl nejnižší cenu: 4,5 milionu korun. O zakázku byl velký zájem. Do soutěže se přihlásilo celkem třináct firem. „Parkoviště by mělo být vybudováno do třinácti týdnů od zahájení stavebních prací," sdělila mluvčí radnice Alena Sedláčková. Firma předpokládá, že příští týden si převezme staveniště. „Poté vytyčíme inženýrské sítě a nejpozději 19. srpna by mohly být zahájeny stavební práce," sdělila mluvčí firmy Strabag Edita Novotná.

Počet míst pro auta vzroste zrušením parčíku ze současných šesti desítek na 125. Parkoviště bude oplocené, hlídané a placené jako městská parkoviště v ulicích Pionýrů a Františka Halase.

Proti rušení parku protestovaly v únoru peticí tři stovky místních obyvatel. Petici podepsala i řada řidičů. Navrhovali šetrnější varianty zástavby: dílčí úpravy komunikací a zeleně v okolních ulicích. Další chtěli v parku hřiště. Neuspěli.