Šest velkých městských sportovišť bude v dohledné době řídit Správa sportovních zařízení města Loun. V těchto dnech probíhá výběrové řízení na ředitele této nové příspěvkové organizace města.

Zájem o významnou funkci projevilo šest lidí. V pondělí 25. května odpoledne se na radnici otevíraly nabídky. „Členové komise prostudují přílohy nabídek a hlavně návrhy koncepce rozvoje a řízení nové příspěvkové organizace. Pak proběhnou pohovory s jednotlivými uchazeči," popsala další kroky Blanka Sunkovská, vedoucí odboru správy majetku lounské radnice. Pohovory jsou naplánovány na dnešek.

Odborníky chce město zaměstnat

Správa sportovních zařízení vznikne se začátkem letošního července, kdy se nový ředitel zároveň ujme funkce a organizace současně převezme první ze sportovišť zimní stadion. V příštím roce ho budou následovat sportovní hala, letní cvičiště, plavecká hala a koupaliště. Jako poslední by měla příspěvková organizace převzít fotbalový stadion Ladislava Nováka. S tím se zatím počítá v červenci 2017.

„Postupně, s ohledem na tyto termíny a různé doby výpovědních lhůt, budeme ukončovat spolupráci s nynějšími soukromými správci," vysvětlila již dříve B. Sunkovská. V případě současných odborných pracovníků se počítá s jejich přijetím pod novou organizaci.