Jestli nebudete pořádně pracovat, dostanete vyhazov. I tak by se dal jednoduše přetlumočit vytýkací dopis, který v těchto dnech doporučeně obdrželo deset strážníků rumburské městské policie. Podepsán je pod ním starosta města Jaroslav Trégr.

„V dopise se píše, že jsme pochybili. Jsou tam samé nesmysly," řekl Děčínskému deníku jeden z rumburských strážníků, jehož jméno má redakce k dispozici.

„Akorát se na nás snaží vždycky něco vykonstruovat
a pak jim to nevyjde," dodává.

Strážníci jsou u vedení Rumburku v nemilosti poté, co podali trestní oznámení na místostarostu Darka Švába. Ten byl posléze obviněn mimo jiné z jejich vydírání. Před soudem stane Šváb 7. října. Strážníci si myslí, že vytýkací dopis je pomstou vedení města. To si ale myslí i další lidé.

„Je  skutečně zarážející, že takový dopis obdrží před soudním řízením," diví se opoziční zastupitelka Bronislava Nedvědová, která na dopisy strážníkům Děčínský deník upozornila.

Starosta města Jaroslav Trégr ale odmítá, že by z dopisů měli mít strážníci obavy.

„Nemyslím si, že to je v tuto chvíli nějaké hrození výpovědí. Je to upozornění na to, aby zlepšili svou práci," uvedl Trégr pro Děčínský deník. Stojí si prý za tím, že strážníci nepracovali tak, jak měli.

„Jsem samozřejmě schopen doložit veškeré podklady 
z kontrolních mechanismů, které mám k dispozici.  Kdyby strážníci fungovali v červenci, kterého se toto upozornění týká, tak jako v květnu a červnu, nebyl by to problém. Jejich výrazný propad v řešení případů ve městě mě vedl k důkladnější kontrole a k této pobídce," říká Trégr a dodává: „Pokud se tedy strážníci vrátí na výkonnost května a června, nevidím žádný důvod pro nějaké další postihy, natož výpovědi. I toto jsem sdělil pánům z vedení městské policie.  Věřím tomu, že to tak bude chápáno," uzavřel starosta Rumburku.

Strážníci ale vytýkací dopis vnímají jako další krok vedení města proti nim.

„Ten tlak je opravdu hrozný. V těchto dopisech není jediný důkaz, jen domněnky. Nemá ani správné formální znaky," uzavírá jeden ze strážníků s tím, dopis konzultoval se státním zástupcem. Podle strážníka je docela možné, že bude i tento vytýkací dopis použit u soudu s místostarostou města Darkem Švábem. Ten se bude konat v Děčíně.

ČÍSLO DNE: 10
Deset rumburských strážníků dostalo od starosty města vytýkací dopis. Celkem přitom v Rumburku působí 14 strážníků. Vytýkací dopis nedostal například preventista a velitel.