Kriminalisté jsou stále na nohou. I po třech týdnech intenzivně pátrají po pedofilovi, který v Jirkově osahával dvě malé děti (více čtěte ZDE). Policisté vyslechli více než tisíc lidí a prověřili přibližně dvacet natipovaných mužů, kteří mohli odpovídat popisu pachatele. Toho pravého ale stále ještě nemají.

„Proto pátrání stále pokračuje v intenzivní podobě," ujistila policejní mluvčí Marie Pivková. V okolí ulice Generála svobody není domovní vchod, kde by polisité nebyli. „Policie obcházela byty v celém bloku, u nás se stavila až večer, protože jsem byla dlouho v práci. Ukazovali synovi v počítači namalovanou tvář muže a ptali se, jestli ho nezná nebo ho nikde neviděl," potvrdila Tereza Z., máma 11letého Honzíka.

Většina z nich se postarala o šíření upozornění rozhlasem. „Já nic v rozhlase neslyšela, ale na nástěnce ve vestibulu visí leták, kde je ten chlap namalovaný," uvedla čtrnáctiletá Radka H. ze školy na Písečné v Chomutově.

Identikit muže, který podle policie v Jirkově osahával dívku.Kolem škol a sídlišti více procházejí policisté i strážníci městské policie. Letáky s upozorněním visí i na vchodech do supermarketů a dalších veřejných místech.

I přes všechna zmíněná opatření ale původně horká stopa den za dnem chladne. Kriminalisté proto i nadále vítají další poznatky svědků. „Na základě prvních výslechů jsme natipovali asi dvacet osob a porovnávali je s identikitem a prověřovali auta a jejich majitele, podle popisu, kterým vozem mohl dotyčný z místa odjet," doplnila Marie Pivková. Žádný z těchto tipů ale policii k cíli nedovedl. „S největší pravděpodobností vše zpovzdálí sleduje. Ani nemusí být z Jirkova. Proto nechceme z prozrazovat více podrobností, aby to nenarušilo vyšetřování," dodala mluvčí. „Uvítáme další informace svědků. Do té doby doporučujeme, aby rodiče stále dbali zvýšené opatrnosti," uzavřela.