Nehodu s největší pravděpodobností zavinil řidič dodávky Ford Transit z Vejprt (ročník 1966), který jel z Klášterce směrem na Chomutov. Z dosud neznámých příčin vjel do protisměru, kde se bočně střetl s nákladním vozem Volvo. Poté ještě čelně narazil do Škody Felicie, která jela v protisměru. Srážku spolujezdec (ročník 1980) ve Felicii nepřežil, řidiče přepravil vrtulník záchranářů s těžkými zraněními do ústecké Masarykovy nemocnice. Oba muži jsou z okresu Praha východ. Řidič dodávky se také zranil a záchranáři jej odvezli do kadaňské nemocnice. Řidič Volva z Litvínova (ročník 1952) vyvázl bez zranění. Za dodávkou jel v době nehody Peugeot 206, jeho řidič z Klášterce nad Ohří (ročník 1972) strhl řízení do příkopu. Ani jemu se nic nestalo. Informovala o tom mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. 

Jednašedesáteiletý řidič Felicie má mnohačetná poranění a je ve velmi vážném stavu. "Lékaři muže okamžitě operovali, nyní leží na jednotce ARO," řekl mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jiří Vondra. O zdravotním stavu řidiče dodávky informoval ředitel kadaňské nemocnice Josef Mašek. "Muže lékaři ošetřili ambulantně, poté jej propustili," uvedl.

Nehoda se stala kolem 6:45. Hlavní tah z Chomutova na Karlovy Vary byl v místě nehody přes čtyři hodiny uzavřený a hlavně od Karlových Varů se tvořily několikakilometrové kolony. Přestože policie odkláněla dopravu, někteří řidiči čekat nevydrželi a jeli zpět. Hůře na tom byly kamiony, které se nemohly z místa hnout, podobně jako autobusy. "Policisté posílali osobní vozy přes Málkov, nákladní ale musely čekat na místě. V době odstraňování nabouraných vozidel policisté řídili dopravu po silnici kyvadlově," řekla Pivková. Příčinu a přesné okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují.

V úseku mezi křižovatkou v Málkově a křižovatkou v obci Zelená jsou podle starosty Málkova Josefa Egermanna nehody se smrtelnými následky velmi časté. "Co vím, tak už tady zemřelo mezi deseti až dvaceti lidmi," sdělil starosta.

V tomto úseku je sice rychlost omezena na sedmdesát kilometrů v hodině, řidiči ji ale nedodržují. "Problémem je, že frekventovaná silnice I/13 Málkov i Zelenou rozděluje na dvě části. Snažili jsme se, aby se na úseku jezdilo jen padesátkou, s tím jsme však neuspěli," uvedl starosta. "Snažíme se alespoň prosadit vybudování nadchodu nad silnicí, zéjména kvůli bezpečí dětí," dodal.