Adrenalin na raftu na Labi, výlet stařičkou tramvají z Bad Schandau až k Lichtenheinskému vodopádu či procházka po nové naučné stezce. Nejen to můžete prožít o víkendu 21. a 22. dubna – tedy na startu letošní turistické sezony.

Největší akce

Po loňském znovuotevření Gabrieliny stezky se letos 21. dubna otevře nová naučná stezka, tentokrát u Jetřichovic.
„Slavnostní ceremoniál se odehraje  u informačního střediska v Jetřichovicích od jedenácti hodin. Pak se můžete vydat  na  komentovanou vycházku do okolí Jetřichovic,“ zve Dana Štefáčková z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.

Janovský trhák

Kromě slavnostního otevření stezky je ale na 21. duben připraven další program.  Milovníci sportu si přijdou na své ve Hřensku, kde  ráno startuje vrchařský cyklistický závod Janovský trhák, při kterém závodníci musejí zdolat vražedné stoupání ze Hřenska na Janov. Trasa je dlouhá 2 800 m a má převýšení 200 metrů. Sportovní  program plný zábavy je připraven v Janově i pro děti.

Hurá na tramvaj

Příznivci adrenalinových sportů by pak neměli vynechat poeticky nazvaný výlet s průvodcem Tramvají do skal. Pro vyjetí tramvají údolím Křinice z Bad Schandau k Lichetenheinskému vodopádu se jeho účastníci vydají do skal, chybět nebude ani jízda přívozem.

„Jedná se o nejoblíbenější trasu předchozích sezón, na které můžete absolvovat zajištěnou stezku plnou adrenalinových překvapení jako jsou komíny nebo strže. Po výstupu na skalní hřebeny na vás čekají překrásné výhledy na saský národní park,“ popisuje Štefáčková.

Adrenalin a rafty

Dostatek adrenalinu zažijí také návštěvníci ve Sportovním areálu na Jedlové. Zde si mohou půjčit terénní koloběžky a vyzkoušet si sjezd z Jedlové. Novinkou areálu je pro letošní turistickou sezonu lanové centrum.

Připravena je také jízda na raftech z Děčína do Bad Schandau nebo projížďka na lodičkách v soutěskách v Hinterhermsdorfu. Výprava do soutěsek na Křinici začíná v Mikulášovicích a nebude chybět přítomnost průvodce.

O víkendu 21. – 22. dubna můžete také využít  zvýhodněné vstupné 1+1 (jedna placená vstupenka plus druhá zdarma). A kde ho využít? Nabízí ho například Zámek Děčín, ZOO Děčín, Dům Českého Švýcarska, loď Poseidon, Pravčická brána, Rozhledny na Vlčí hoře, Dymníku, Jedlové a další.

Za zvýhodněnou cenu je také možné připlout 21. dubna do Hřenska výletní lodí. Ve Hřensku pak bude na cestující čekat turistický autobus, který je doveze až do Jetřichovic na otevření naučné stezky.

Do srdce národního parku nepřiveze turisty jen výletní loď. Se začínající turistickou sezonou totiž opět vyjíždějí autobusy projíždějící celým Českým Švýcarskem z Děčína až do Krásné Lípy nebo víkendové turistické vlaky z Mikulášovic do Rumburku přes Brtníky.

Podrobné informace o zahájení letošní turistické sezóny naleznete na webových stránkách www.ceskesvycarsko.cz.