K tragické nehodě došlo ve Šluknovské ulici v Rumburku.

„Dodávka projíždějící ve směru od Rumburku na Šluknov. Při průjezdu levotočivé zatáčky na mokré vozovce pravděpodobně dostala smyk 
a u křižovatky s Ranní ulicí vjela na pravou krajnici, kde narazila do stromu. Vlivem srážky se vůz převrátil na levý bok," popsala nehodu policejní mluvčí Petra Trypesová.

„Osmadvacetiletý muž zůstal zaklíněný ve vozidle. Po vyproštění byla prováděna resuscitace, ale marně. Řidič svým zraněním podlehl. Spolujezdec, jehož náraz vymrštil z auta, byl s velmi těžkými zraněními převezen na traumacentrum do ústecké Masarykovy nemocnice," uvedl mluvčí krajské záchranky Pavel Šebesta.

Při nakládání zdemolované dodávky došlo k masivnímu úniku paliva, který zlikvidovali hasiči.

Jaká byla příčina další tragické dopravní nehody zatím není jasné.

„Probíhá vyšetřování nehody, vyhodnocujeme poznatky, vyslýcháme svědky," uvedla  Trypesová.

Jasné zatím není ani to, zda řidič neřídil pod vlivem alkoholu nebo drog, případně zda za nehodou nejsou zdravotní problémy řidiče, který při nehodě zahynul.

„To vše bude jasné až po pitvě," dodává Trypesová.

Během letošního léta zemřelo na děčínských silnicích již pět lidí.

„Léto je na silnicích každoročně rizikovější. Vyjíždí mnohem více lidí, mnohdy příležitostných řidičů. Navíc se na vyšším počtu aut projevuje i turistický ruch," říká dopravní odborník Jan Pechout z BESIP.

Na nehodách se navíc poměrně často podílejí mladí řidiči. Ti sice mají rychlé, ale špatné reakce. Chybí jim totiž dostatečná praxe za volantem. Obě poslední oběti dopravních nehod totiž byly mladší třiceti let.

O TRAGICKÉM LÉTĚ NA DĚČÍNSKÝCH SILNICÍCH ČTĚTE ZDE…