Policistům poté při výslechu řekl, že už mu došly peníze. Kde se konkrétně ukrýval, to ale nechtěl prozradit. „Pohyboval jsem se různě, kde to šlo po celé republice," uvedl. K tomu, aby se přihlásil do vězení, kde měl být už od září loňského roku, ho prý vedl fakt, že už všechno rozprodal a peníze utratil.

To, že si protizákonně protáhl po rozsudku pobyt na svobodě, ho může stát až dva roky vězení navíc. Rozhodovat bude opět soudce a státní zástupce. Každopádně ho za to čeká od policie obvinění za maření úředního rozhodnutí.

Pátrání probíhalo i v Anglii

Osmatřicetiletý Milan Oračko podle soudu zavraždil v květnu 2014 svou partnerku v bytě v Bílině. Na hrudníku měla tři bodné rány, jedna z nich byla smrtelná. Soud odmítl Oračkovo vysvětlení, že se žena bodla v afektu sama.

Za vraždu soudce muži s násilnickými sklony určil trest 15 let ve vězení. Nastoupit měl vloni v září. Ale uprchl neznámo kam. Od té doby po něm pátrala policie. A to i v Anglii, protože měla indicie o tom, že by mohl být někde tam. Oračko také zpětně prozradil, že měl několikrát namále, že už mu hrozilo dopadení, ale nakonec měl štěstí se vyhnout a nepozorovaně zmizet zase jinam.