K posádce zaklíněné v osobním autě vyjela kolem 18.30 hodin záchranka i hasiči, na místě ale zjistili, že oba utrpěli smrtelná zranění. „Silnice I/7 u Chomutova je uzavřená, doprava se odklání, protože by tam auta neprojela," dodala krajská policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Jen 40 minut před smrtelnou nehodou na Chomutovsku se nákladní auto srazilo s osobním také v krajském městě. Sedmačtyřicetiletý řidič osobního auta nehodu nepřežil.

Smrtelnou nehodu na Chomutovsku způsobil řidič osobního auta

Smrtelnou nehodu v Hoře svatého Šebestiána na Chomutovsku, kvůli které byl ve čtvrtek večer několik hodin uzavřený hlavní tah do Německa, způsobil podle policie dvacetiletý řidič osobního auta. Ve vysoké rychlosti nezvládl zatáčku a vjel do protisměru, kde se srazil s nákladním autem. Řidič i jeho spolujezdkyně srážku nepřežili, devětačtyřicetiletý řidič nákladního auta podle chomutovské policejní mluvčí Marie Pivkové utrpěl lehké zranění.

„Nákladní vozidlo Mercedes Benz s návěsem jedoucí z Chomutova směrem do Německa se zde střetlo s vozidlem Audi A6. Dvacetiletý řidič cizinec jel se svým vozidlem směrem od státních hranic," popsala mluvčí s tím, že totožnost spolujezdkyně policie zatím nezjistila. Podle čtvrtečních informací policie mělo osobní auto ukrajinskou poznávací značku.

Auta se srazila jen asi 400 metrů před hranicemi, vznikla škoda 2,3 milionu korun. Alkohol byl u řidiče kamionu vyloučen dechovou zkouškou.

Za čtvrtek zemřeli na silnicích Ústeckého kraje tři lidé, kromě dvojice na Chomutovsku také řidič osobního auta na průtahu Ústím nad Labem. Celkem policisté prošetřovali 23 nehod, jeden člověk se při nich zranil těžce, dva lehce. Nejvíce nehod se stalo na Chomutovsku, Litoměřicku, Lounsku, Ústecku a Teplicku.

„Nejčastější příčinou dopravních nehod bylo nedání přednosti v jízdě, a to v šesti případech. Ve třech případech byl příčinou nesprávný způsob jízdy, ve dvou případech nepřiměřená rychlost a v jednom případě nesprávné předjíždění. Pod vlivem alkoholu byli dva účastníci dopravních nehod," popsala krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.