Prudká, jen několik málo minut trvající bouře doprovázená kroupami se v úterý přehnala přes Děčínsko. Zatopila silnice, v některých místech nešla kvůli popadaným stromům elektřina. Hasiči odčerpávali vodu ze sklepů.

Temná obloha, silný vítr. Tak to vypadalo v úterý na Děčínsku krátce po poledni. V tu chvíli již bylo jasné, že se na Děčín a okolí ženou bouřky, které slibovali meteorologové již několik dnů.

Nejhůře nakonec dopadl samotný Děčín. Větší škody ale bouře nakonec nezpůsobila. Kvůli prudkému dešti měli napilno především hasiči, kteří vyjížděli během několika minut k téměř třem desítkám zásahů.

Kromě popadaných stromů nebo vody ve sklepích museli hasiči řešit v Děčíně také dvě utržené střechy.

„Ve většině případů to byly spadlé stromy a větve na komunikace, v jednom případě byl ohlášen srolovaný plech ze střechy domu v Ovocné ulici v Děčíně – Rozbělesích a ze střechy domu v ulici Na Stráni v Děčíně Letné," popisuje následky bouře mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Spadlé stromy museli hasiči likvidovat v Děčíně například na Dělnické ulici, na Staroměstském nábřeží nebo na silnici z Jalůvčí na Maxičky, celkem odstraňovali v samotném Děčíně na deset stromů, další pak na Valdeku nebo na Labské Stráni. Podle čtenářů Děčínského deníku bouře zuřila také na nedaleké Růžové. V Janské u České Kamenice ale byl relativní klid. Stejně tak na Šluknovsku, kde popadalo jen několik větví. Jeden z mála větších pádů stromů v Rumburku v Krásnolipské ulici se obešel bez zásahu hasičů, spadl totiž do zahrady.

Jeden ze stromů spadlý u železničního mostu do Prostředního Žlebu na několik desítek minut zablokoval jedinou silnici vedoucí do Dolního Žlebu. Tu se ale podařilo hasičům poměrně rychle zprůjezdnit.

Největší dopravní problémy ale způsobil déšť na tak zvaném Pětimostí u podmokelské pošty. Viadukt pod děčínským nádražím pravidelně několikrát do roka přívalové deště zatápí.

Nejinak tomu bylo v úterý, kdy musela městská policie několik desítek minut odklánět dopravu od viaduktu, ve kterém byl až jeden metr vody.

Do terénu ale museli vyrazit také energetici, například v Boleticích nešla elektřina.

„Po bouřce jsme vyslali do terénu naše techniky. Máme hlášené poruchy na vysokém napětí," uvedla včera odpoledne mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová.