Transparent z textilie byl připevněn na zábradlí směrem k autům, která do Mostu přijíždějí po hlavní silnici od Bíliny a Prahy. Protest se objevil v době, kdy svět čelí nové vlně teroristických útoků spojovaných s radikálním islámem.

Mostecký deník oslovil na mostě šest chodců, čtyři mladé lidi, jednu maminku s dítětem a jednoho seniora. Všichni s výrokem na transparentu souhlasili. 

„Každý má právo vyjádřit svůj názor. Já bych to dal klidně jako reklamu do televize," řekl oslovený mladík.

Senior uvedl, že mu islám nevadí, pokud jeho stoupenci dodržují zákony v zemi, kde žijí. „Ale vše má své meze," dodal. Transparent by na mostě ponechal.

„Chápu, co chtěl autor nápisu vyjádřit, ale sem bych to nedala," řekla oslovená mladá matka, která ale dodala, že nesouhlasí s přijímáním imigrantů. "Máme svých problémů dost," vysvětlila.

Mostecká radnice nechala transparent v pondělí odstranit. „Je to městský majetek. Nikdo nedostal k pověšení transparentu povolení," sdělila Mosteckému deníku mluvčí radnice Alena Sedláčková.

K mostu vyrazily po 12. hodině městské technické služby, které transparent sundaly.

Protest místních aktivistů

K vyvěšení transparentu se na internetu přihlásila mostecká buňka aktivistického hnutí Generace identity.

"Transparent vyvěsili naši aktivisté z Mostu a nejen to! Za pár hodin zveřejníme celou koláž fotek odvedené práce v Mostě. Imigrace znamená islamizaci!" uvedla organizace ve svém prohlášení na facebooku.

Aktivisté se na webu prezentují jako česká pobočka evropského mládežnického hnutí, jehož cílem je ochrana identity. Nesouhlasí s globalizací, multikulturalismem, masovou imigrací a liberalismem. Organizace nechce být spojována s neonacismem nebo pravicovým extremismem.

UŽ TAM NENÍ

Už tam není. Mostecká radnice nechala odstranit z mostu u nádraží nepovolený transparent s nápisem PROTI ISLÁMU.

Už tam není. Mostecká radnice nechala odstranit z mostu u nádraží nepovolený transparent s nápisem PROTI ISLÁMU.

Zbytky protiislámského transparentu na mostě v Mostě. Foto: Mostecký deník/Martin Vokurka