"Dojde k posílení počtu policistů v přímém výkonu služby o 53 míst, z toho 45 policistů posílí výkon služby přímo na územních odborech. Bude redukováno 66 řídicích funkcí s příplatkem za vedení," uvedla mluvčí. Policie podle ní posiluje přímý výkon služby, bude tedy více policistů v terénu. Na začátku letošního června v kraji sloužilo 3153 policistů.
Změní se i počty obvodních oddělení a policejních stanic na území kraje. "Všechny tyto změny byly projednány s místní samosprávou obcí a měst, v jejichž regionech dojde ke změnám v dosavadní struktuře obvodních oddělení," doplnila. O zachování obvodního oddělení marně bojovali například v Kryrech na Lounsku, nově tam bude pouze policejní stanice. Podobně se promění i původně obvodní oddělení v Hřensku na Děčínsku, Radonicích na Chomutovstku, Terezíně a Libochovicích na Litoměřicku, Velkém Březně a Libouchci na Ústecku a Meziboří na Mostecku. Podle mluvčí se ale kvůli změně obvodních oddělení na policejní stanice nesníží v těchto regionech počet policistů v přímém výkonu služby.

Zrušena budou oddělení železniční policie v Ústí nad Labem a Děčíně. "Policisté ze zanikajících útvarů specializovaných na problematiku železnice posílí přímý výkon služby," doplnila mluvčí. V Děčíně vznikne místo železniční policie druhé obvodní oddělení Děčín - město, které převezme výkon její činnosti. Policisté z ústecké železniční policie posílí oddělení hlídkové služby na odděleních Neštěmice, Krásné Březno, Trmice a Ústí nad Labem-město.

Vláda letos v září schválila pro příští rok celkový počet tabulkových míst pro 38.996 policistů, tedy o 1385 méně než v letošním roce. Zároveň jim také má v průměru o 700 korun klesnout plat na 30.616 korun.