Hlasovat pro břestovec ve Smetanových sadech mohou všichni občané i návštěvníci města několika způsoby.

Prvním způsobem hlasování je bezplatné podepsání archů, které zakoupí ústecký magistrát. Každý může hlasovat pouze jedenkrát.

„Archy zájemci najdou na informacích ústeckého magistrátu, na úřadech městských obvodů, v Infocentru na Mírovém náměstí, v ústecké zoo, v plavecké hale na Klíši, v ústeckém Domu kultury, v Domě dětí a mládeže, muzeu, v cyklocentru Zanádraží, na rozhledně na Větruši, v bludišti na Větruši, na horní i dolní pokladně lanovky na Větruši. K podpisové akci pomohou i ústecké základní školy. Postupně se budou podpisová místa i rozšiřovat např. na koupaliště v Brné, na univerzitu a další," uvedla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

PŘISPĚT LZE I PŘES DMS ČI ODEVZDÁNÍM MOBILU

Dalším způsobem podpory je odeslaní dárcovské SMS zprávy na telefonní číslo 87 777. Do textu zprávy je třeba napsat DMS STROM5. Cena dárcovské SMS zprávy je 30 korun.

Přispět lze i je odevzdáním nefunkčního mobilního telefonu do kontejneru na elektroodpad, který Ústečané a návštěvníci najdou v Infocentru na Mírovém náměstí. Za jeden odevzdaný přístroj získává strom dvacet hlasů.

Hlasovat je možné až do 10. října a vítěz ankety vyhrává poukaz na arboristické ošetření a postupuje do mezinárodní soutěže Evropský strom roku.

Břestovec soutěží o titul Strom roku.