K další tragédii na železnici došlo o víkendu na Žatecku. V neděli 17. května odpoledne usmrtil spěšný vlak jedoucí ze Žatce do Lužné pod Bezděkovem ženu, která se rozhodla spáchat sebevraždu. Na Žatecku je to v poslední době už třetí případ, kdy se lidé rozhodli takto ukončit svůj život.

Ke střetu ženy (ročník 1977) a spěšného vlaku došlo v neděli před jednou hodinou odpoledne, cestující jeli dál autobusem. Provoz na trati byl obnoven kolem půl čtvrté odpoledne.

Na stejné trati mezi Žatcem a Lužnou u Rakovníka zahynul také starší muž ze Žatce, který se pohyboval na kolejích ve středu 7. ledna v pozdních večerních hodinách. Projíždějící vlak ho srazil v blízkosti železniční stanice Měcholupy, muž na místě zemřel. V tomto případě není vyšetřování ještě definitivně ukončeno. Pravděpodobně šlo o sebevraždu, ale policisté ještě prověřují i možnost nešťastné náhody.

Mladý muž se oběsil

Ke třetí sebevraždě došlo na trati Žatec - Plzeň v samém závěru loňského roku. U Kaštic v úterý 30. prosince ráno rychlík jedoucí z Mostu do Plzně srazil a usmrtil mladého muže z Prahy. I v tomto případě se zřejmě jednalo o sebevraždu. Případ se rovněž ještě šetří. „Strojvůdce rychlíku náhle uviděl v kolejišti stojící postavu. Muž stál zády k přijíždějícímu vlaku," uvedl Vladimír Fikar, vrchní inspektor z ústecké Správy železniční dopravní cesty.

Železnici si jako místo sebevraždy vybral také 26letý mladík ze Žatce. Ten se v závěru dubna oběsil na železničním mostě přes řeku Ohři u Libočan na Žatecku. (čtěte zde)