Více než čtvrt roku po vraždě Dagmary A. 
z Rumburku běhá její vrah stále na svobodě. Kriminalisté se při vyšetřování zaměřili také na plošné odběry DNA. 
V Rumburku takový odběr postoupily v posledních týdnech desítky mužů.

„Brali to plošně po celém Rumburku. Přišli se seznamem mužů v určité věkové kategorii," říká Ondřej Obergruber, student rumburského gymnázia. Ten byl jedním 
z těch, na které se policie obrátila s žádostí o odevzdání vzorků DNA.

„Ptal jsem se kluků ve třídě. A většina z těch, co bydlí 
v Rumburku, také odevzdávala vzorky DNA," dodává Obergruber.

Při odběrech kriminalisté nejčastěji naberou genetický materiál speciální vatovou tyčinkou z úst.

Policie ale nechce odběry genetického materiálu od určité skupiny lidí v Rumburku potvrdit.

„Provádíme úkony, které nám trestní řád umožňuje. Na případu i nadále velmi intenzivně pracujeme," uvedla na dotaz Děčínského deníku krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

To, že policie ve velkém sbírá vzorky DNA, svědčí o tom, že na místě vraždy, případně na těle zavražděné, našli genetické stopy. Ty by mohly patřit vrahovi. Zavražděná totiž měla být také znásilněná. Na místě vraždy u Pivovarského rybníka v Rumburku ale policie mohla nalézt například nedopalky cigaret, ze kterých je také možné získat genetické vzorky.

Sběrem genetických vzorků se policisté zabývají již řadu týdnů. Na začátku září měli například obcházet rumburské firmy a od vytipovaných lidí brát vzorky.

Analýzy vzorků přitom nejsou lacinou záležitostí, jeden vyjde na přibližně tisíc korun. O jejich zpracování se starají krajská pracoviště policie, výjimečně pak Kriminalistický ústav.

K vraždě mladé ženy došlo na konci letošního června. Sedmadvacetiletá Dagmar A. odešla ze svého domova po obědě 28. června. Když se ale domů nevrátila, bylo po ní vyhlášeno rozsáhlé pátrání. To nakonec skončilo v pondělí 30. června, dva dny po jejím zmizení, kdy bylo u Pivovarského rybníka nalezeno její bezvládné tělo.

Psali jsme: TRAGÉDIE: Mrtvá žena z Rumburka byla zřejmě zavražděna!…ZDE…

Kriminalistům se také podařilo sestavit přibližnou časovou stopu z osudného dne. Poté, co se Dagmar A. sešla 
s mužem, kterého nyní policie hledá jako možného svědka, dorazila domů. Přibližně kolem jedné hodiny po poledni znovu odešla z domova, kam se již nikdy nevrátila.

„Máme svědecky potvrzené, že přibližně ve 14 hodin se na Strážném vrchu schovávala před deštěm. A ve 14.31 naposledy volala svému bývalému příteli," řekl před časem Deníku kriminalista Jiří Vopravil. Právě bývalý přítel byl jedním z těch, jež policie prověřovala.

V souvislosti s vraždou hledá policie dva muže. Policii se také podařilo sestavit identikit možného svědka. Muž je asi 175 centimetrů vysoký, štíhlý, má světlé vlasy. Na sobě měl mít oranžovošedé tričko a tříčtvrteční, pravděpodobně modrošedé kalhoty.

Kromě muže, jehož přibližnou podobu se podařilo policistům díky svědectvím již sestavit, hledají kriminalisté ještě dalšího možného svědka nešťastné události.
Ten se měl podle svědectví pohybovat ve směru k Pivovarskému rybníku. Muži by mělo být 35 až 45 let, štíhlé postavy s krátce střiženými špinavě blond vlasy.