Pozvání pořádající společnosti Zahrada Čech tentokrát využilo přes 100 obchodníků a výrobců materiálu, techniky, technologií a systémů v oboru stavebnictví, vybavení domů a bytů a vyžití volného času.

„Obsazeno máme expozicemi a stánky pět pavilonů a zhruba 750 metrů čtverečních venkovní plochy. Je to mírné navýšení proti loňsku. Protože ani tentokrát nám příliš nepřeje počasí, nabízíme návštěvníkům jednotné vstupné a možnost bezplatného parkování na ploše v sousedních bývalých kasárnách," uvedla manažerka obchodu Michaela Mokrá.

Návštěvníci pavilonu A se mimo jiného mohou seznámit s novinkami vybavení domu a bytu po stránce řízení a automatizace a využití elektronických systémů. Získají zde i fundované energetické poradenství. Pavilon B je vybaven nabídkou kompletního sortimentu pro výstavbu rodinného domu, jeho rekonstrukci či opravu. V koutku je stánek, ve kterém se prezentují technické obory litoměřické Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb.

Pavilon H patří sortimentu pro vybavení interiéru. Návštěvník zde najde vzorový moderní byt a také služby poskytované dvěma peněžními ústavy. V pavilon S je nacházejí prodejci nábytku a sportovního vybavení.

Dalším povzbuzením pro návštěvu této akce rodinami s dětmi je nenáročné soutěžní putování po naučné stezce mezi expozicemi Zahrady Čech, které může být odměněno zajímavou cenou.

Po prohlídce výstaviště čeká na návštěvníky doprovodný program. V sobotu je hostem estrády zpěvačka Monika Absolonová, v neděli litoměřické skupiny Od plotny skok a Atyp a Alena Smolíková se psí show.

Na výstavě se prezentují i žáci oborů hotelnictví a kuchař číšník litoměřické střední školy. Po pátečních ukázkách grilování, přípravy su-shi, vykosťování ryb a vyřezáváním ovoce, předvedli dovednosti v míchání nápojů. V neděli si před diváky zopakují páteční program.