Výstaviště v Lounech je k pronájmu. Město jako vlastník pěkného areálu na břehu řeky Ohře vypsalo výběrové řízení na nového provozovatele. Tomu současnému - ústecké společnosti Diamant Expo - vyprší na konci letošního roku smlouva.

„Jen tak někdo" si ale na pronájem zuby brousit nemůže. Město požaduje zkušeného provozovatele. „Uchazeč by měl za sebou mít nějakou historii, nejméně patnáct uspořádaných výstav za posledních pět let," upozornil Pavel Janda, mluvčí rady města. Ta vypsání výběrového řízení v minulých dnech schválila.

Jak si město Louny představuje fungování a využití výstaviště do budoucna? „Nejméně v tom rozsahu, v jakém je to dnes. Požadujeme garanci uspořádání nejméně čtyř výstav ročně a samozřejmě zachování tradičního Člověka v přírodě," uvedl P. Janda. Výstavy přitahují desetitisíce návštěvníků z blízkého okolí i relativně vzdálených míst. Právě Člověk v přírodě, navazující na tradici až z první republiky, je „vlajkovou lodí" lounských veletrhů.

Lounské výstaviště je tu ale i mimo termíny veletrhů. Správce se musí postarat o úklid, údržbu venkovních prostor i pavilonů, součástí je přírodní amfiteátr - bývalé letní kino… Asfaltové cesty v parku jsou i vyhledávaným místem pro in-line bruslení.

Vstup na výstaviště v Lounech

Letošní akce na výstavišti v Lounech 16. – 19. 4. 2015    Dům a zahrada Louny (XIX. ročník)
   5. – 7. 6. 2015      Autosalon Louny (XVII. ročník)
   5. – 7. 6. 2015      Rodina a volný čas (V. ročník)
 21. – 23. 8. 2015    Dům 2015 (XXII. ročník)
   4. – 6. 9. 2015      Člověk v přírodě
   4. – 6. 9. 2015      Potravinářský a nápojový salon (XVII. ročník)