Dvacetiletého muže potrestal i za výrobu a přechovávání dětské pornografie, vydírání a porušování domovní svobody. Rozsudek není pravomocný.

Soud se v rozsudku ztotožnil s podanou obžalobou. Bejr s dívkou déle než rok žil. Loni v létě se s ním rozešla. Bejr ji podle soudu nejprve na konci července znásilnil v autě. Na začátku září vniknul do bytu jejích rodičů, kde zaútočil na dívčina třináctiletého bratra. Škrtil ho tkaničkou, až upadal do bezvědomí. "Toto jednání ho bezprostředně ohrožovalo na životě. Následně nechal poškozeného v bezvědomí ležet v kuchyni," řekl při vynesení rozsudku předseda trestního senátu Roman Felzmann.

Následně se Bejr vydával na sociální síti Facebook za matku oběti a dívku vylákal do bytu s tím, že její mladší bratr je nemocný. Po příchodu do bytu Bejr podle žalobce dívku brutálně znásilnil. Oběť dosud trpí posttraumatickou poruchou a dochází k psychiatrovi, uvádějí lékaři.

Bejr připustil útok na chlapce, zdůvodňoval ho ale afektem. Znásilnění popíral. Rozsudek není pravomocný, Bejr i státní zástupce Vladimír Jan si ponechali lhůtu pro případné odvolání. "Soud v podstatě vyhověl mému návrhu, uložil o něco nižší trest. Já jsem navrhoval 18 let. Soud ve svém zdůvodnění hodnotil věk obžalovaného jako blízký věku mladistvých. Budu muset zvážit, zda rozhodnutí budu akceptovat," řekl ČTK Jan.

Soud dnes také rozhodl o tom, že Bejr zůstane ve vazbě. Zamítnul návrh Bejrova advokáta, aby byla vazba nahrazena dohledem probačního úředníka.