Tuto oblíbenou prázdninovou aktivitu nabízí dokonce ve dvou variantách. Na netradiční zážitky se mohou těšit jak rodiny s dětmi, tak dospělí.

„Děti bude během návštěvy zoo provázet kromě lektora i některé z kontaktních zvířat. Prohlídka i výklad bude uzpůsoben dětskému návštěvníkovi a nebudou chybět ani ukázky přírodnin," uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Dospěláci pak dostanou fundovanější výklad, a protože pro ně budou prohlídky začínat v pozdějších hodinách, budou moci zažít zoo při zcela jiných podmínkách, než na které jsou zvyklí při obyčejné návštěvě zoo.

„V podvečer začíná být většina zvířat aktivní, je tedy velký předpoklad, že návštěvníci uvidí mnoho zajímavého. Na prohlídku doporučujeme vzít si s sebou pevnou obuv a baterku," doplnila Houšková s tím, že na prohlídku je nutné se předem objednat na čísle 412 531 531.

Také Loreta Rumburk pořádá od července do srpna pro dětské návštěvníky speciální prohlídky barokní sakrální památky. Určeny jsou dětem od 5 do 11 let. Dětské prohlídky loretánského areálu v Rumburku se konají od 1. 7. do 31. 8., od úterý do soboty vždy v 15.00 hodin.

„Během hodinové prohlídky s průvodkyní se malí návštěvníci přístupnou formou seznámí s loretánským příběhem o zázračném přenosu domku, v němž žila dívka Maria. Čeká je plnění hravých úkolů, luštění hádanek a jednoduché kreslení. Rodiče mezitím mohou absolvovat vlastní prohlídkový okruh v areálu Lorety Rumburk," uvedla mluvčí Lorety Klára Mágrová s tím, že i zde je nutná rezervace na telefonním čísle 604 555 922. Vstupné je 50 korun.

Děti mají při letních prohlídkách k dispozici pracovní listy, které je zábavnou formou seznámí s loretánskou legendou, budou například luštit šifry, vyslechnou si příběhy…

VEČERNÍ PROHLÍDKY ZOO PRO DĚTI
termíny: 15. 7. / 12. 8. 2016 vždy od 19.00 hodin
VEČERNÍ PROHLÍDKY ZOO PRO DOSPĚLÉ
termíny: 15. 7. / 12. 8. 2016 vždy od 20.30 hodin