Současným vedením ČS je až do 30. června pověřený Jiří Trnka, který vede i děčínské divadlo. Ten by se v případě zájmu o setrvání ve funkci ČS musel do výběrového řízení rovněž přihlásit.

Doufají, že zůstane

„V lednu 2016 pan ředitel slíbil, že zůstane. Doufejme, že tomu tak bude," sdělil náměstek primátorky Jiří Madar, který je prý s Trnkovým šéfováním spokojený. „Je evidentní, že se divadlo někam posouvá, hry jsou dobré a hlediště je plné," doplnil Madar s tím, že vítěz výběrového řízení se funkce ujme od 1. července 2016.

Sám Trnka je zatím v rozhodnutí, zda se přihlásí do řízení, tajemný. „Já vám na to momentálně nemohu odpovědět, poněvadž jsem neměl čas se tím seriózně zabývat. Nechme se překvapit," uvedl Trnka.

Osobně ho prý podpora z magistrátu těší. „Samozřejmě že mám radost, ještě větší radost ale mám, že za leden jsme měli téměř devadesátiprocentní návštěvnost, což je také skvělá podpora, a to od našich diváků. Vzato kolem a kolem, super," reagoval Trnka.

Převaha odborníků

Ve výběrové komisi budou zejména divadelní odborníci. „Tak jako v podobných výběrových řízeních dodržujeme převahu odborníků, bude tomu tak i tady. V komisi zasedne například ředitelka Dejvického divadla Eva Kejkrtová-Měřičková, ředitel Naivního divadla v Liberci Stanislav Doubrava, umělecký ředitel Laterny Magiky Zdeněk Prošek či ředitel Městského divadla ve Zlíně Petr Michálek," upřesnil Madar.

Kritéria jsou pak vedle ukončeného vysokoškolského vzdělání, tříroční praxe v manažerské funkci též například znalost německého nebo anglického jazyka. „Uchazeč musí také předložit originál koncepce rozvoje organizace na maximálně 4 strany A4," doplnila mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.