Starý počítač byl několik let uložen v podkroví Pfaffova rodného domu. „Chcete pokračovat v hraní uložené hry?“ otázal se počítač poté, co ho muž zapnul. „Naposledy jsem hrál před více než třiceti lety. Cítím se, jako by mi znovu bylo deset,“ napsal na svém twitteru nadšený Pfaff.

O několik okamžiků později se univerzitnímu vědci podařilo spustit dnes již legendární Adventureland, která se v roce 1978 stala první komerční textovou adventurou. „Co mám dělat dál? Je to složité, protože po těch letech už si nepamatuji, kde jsem skončil,“ reagoval Pfaff.

Kromě her se v počítači nacházely i uložené kopie Pfaffových školních prací a dopis od jeho otce. „Našel jsem dopis, který mi táta napsal v roce 1986, když jsem byl jako jedenáctiletý na letním táboře. Je to skoro rok, co můj otec zemřel. Je úžasné, že jsem nyní našel takhle ‚obyčejnou‘ věc,“ uvedl muž. 

Stařičké zařízení ukázal Pfaff i svým potomkům, jejich reakce ho však nepřekvapila. „Můj devítiletý syn nejdříve nevěřil, že je to skutečně počítač. Poté si všiml disket a byl v šoku: ‚Co je tohle?‘ zeptal se mě. Moje mladší děti se celou dobu pouze smáli,“ uzavřel.

Apple II byl prvním sériově vyráběným počítačem a zároveň posledním počítačem, jehož tvůrcem byl jediný člověk – Steve Wozniak. Kdysi velmi populární verze IIe, kterou vlastní i Pfaff, vznikla v roce 1983 a vyráběna byla po dobu následujících deseti let. Počítač byl schopný zobrazovat malá i velká písmena a disponoval 64 KB RAM rozšiřitelnou na 128 KB.