„Prochází závěrečným testováním a procesem schvalování příslušnými úřady,“ odpověděl Musk na dotaz ohledně aktualizace Summon+, která má přinést vylepšení funkce automatického parkování. „Pro členy programu s předběžným přístupem bude pravděpodobně k dispozici během několika týdnů.“

Zakladatel Tesly však připustil, že by revoluční novinka nemusela být dostupná na všech trzích, kde automobilka působí. V některých zemích se totiž setkává s „určitými problémy s regulačními úřady“. Konkrétní podrobnosti však neuvedl.

Zdokonalení autopilota

Na připravovanou funkci navnadil Musk své zákazníky již v listopadu loňského roku když oznámil, že vozidla s nainstalovanou aktualizací Summon+ budou schopná „dojet na místo, kde se nachází telefon majitele a sledovat ho jako domácí mazlíček“. Uživatelé podle něj budou moci elektromobily ovládat na dálku „jako velká autíčka na ovládání“. 

Novinka bude kompatibilní se všemi modely Tesla, vyrobenými za poslední dva roky. Technologie je součástí systému autopilota, který v současné době dokáže zastoupit řidiče při parkování a ujet krátkou vzdálenost řízený na dálku prostřednictvím aplikace Tesla app.

Neobvyklá nehoda

Systém autonomního řízení ve vozidlech americké automobilky se tento týden znovu ocitl v centru pozornosti, když během technologického veletrhu CES v americkém Las Vegas došlo ke kuriózní nehodě. Vůz Tesla řízený autopilotem se totiž srazil s robotem společnosti Promobot, který při přesunu na místo konání akce vjel do silnice.

Video z nehody ukazuje, že autopilot na překážku ve vozovce nereagoval a pokračoval v cestě. Podle expertů senzory elektromobilu nedokázaly robota správně identifikovat a vyhodnotit jako nebezpečí, protože se s ničím podobným v minulosti nesetkaly.