„Tuto fotku lze pořídit pouze z jednoho bodu. Ve městě Airuno v provincii Lecco v Itálii stojí malý kostel na kopci. Místem teče řeka Adda. V podzimních měsících je v některých dnech možné toto představení vidět s prvními paprsky slunce. Stačí však 20 minut a je po všem. Toto ocenění mi vynahrazuje hodiny v chladu, kdy jsem čekal na dokonalé světlo pro tuto fotografii,“ uvedl autor snímku.

Veilonovy úžasné momenty jsou představeny v jeho nové knize Green Urbex: The World Without Us
Dechberoucí záběry. Fotograf uchvátil snímky, kde si příroda bere Zemi zpět

„Mlžné podmínky při východu slunce mohou vytvořit neskutečnou krajinu s jedinečnými barvami, které lze zachytit pouze z výšky. Na vítězném snímku vidíme sluneční paprsky, které znázorňují cukrovou vatu v mlze – to je prostě úžasné,“ komentoval.

Deset tisíc fotografií 

Podle generální ředitelky Royal Meteorological Society Liz Bentleyové může být často snadné zaujmout fotografií extrémního počasí. „Letos jsme na toto téma měli několik úžasných příspěvků, které se dostaly do našeho užšího výběru, ale pro mě je v tichém, klidném počasí také fotografická krása, tak jak ji Giulio krásně zachytil,“ sdělila.

Loď společnosti Earth 300 má být největší jachtou světa. Nacházet se v ní má 22 laboratoří, v nichž vědci budou přicházet s řešeními klimatické krize.
Chce postavit jachtu jako ze sci-fi filmu. Vědci na ní budou zachraňovat svět

Královská meteorologická soutěž je populární po celém světě. Letos bylo do ní zasláno téměř 10 tisíc fotek od více tří tisíc autorů. Vydělat v ní lze v přepočtu 15 tisíc korun.

Kde sledovat činnost Královské meteorologické společnosti?
• Twitter: @RMetS
• Facebook: Royal Meteorological Society
• Instagram: @rmets_
• LinkedIn: RMetS