K ISS zamířil Rus Oleg Kononěnko, Američanka Anne McClainová a Kanaďan David Saint-Jacques. Start ve 12:31 SEČ proběhl zcela podle plánů, loď poté v 18:36 SEČ po čtyřech obletech Země zakotvila u orbitálního komplexu. 

K neúspěšnému startu lodě Sojuz MS-10 došlo 11. října, kdy pravděpodobně selhala nosná raketa. První problémy se objevily již dvě minuty po startu, kdy posádka hlásila problém při oddělování prvního stupně. Záhy se ukázalo, že Sojuz nemá rychlost nezbytnou k tomu, aby dosáhl oběžné dráhy.

Ruská raketa Sojuz.
Příčinou havárie Sojuzu byla špatná manipulace s raketou, tvrdí Rusové

Oba kosmonauti, kterými byli Američan Nick Hague a Rus Alexej Ovčinin, se poté museli evakuovat v záchranném modulu. Při návratu zpět na zem tehdy čelili značnému přetížení (6,7 G). Jejich cesta na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) byla následně odložena na jaro 2019, tedy přibližně o půl roku.

Pozastavení pilotovaných letů

V reakci na incident Rusko okamžitě pozastavilo všechny pilotované lety do vesmíru. Právě ono přitom v současnosti zajišťuje veškerou dopravu posádek na ISS i zpět na Zemi.
Kvůli pozastavení všech letů se spekulovalo, že by se ISS mohla ocitnout bez posádky. Tu nyní tvoří Rus Sergej Prokopjev, Američanka Serena Auňónová Chancellorová a Němec Alexander Gerst, kteří by se měli vrátit na Zemi 20. prosince.

Raketa Sojuz-FG ještě před dnešním letem v polovině listopadu úspěšně vynesla do kosmu nákladní loď Progress MS-10 se zásobami a materiálem pro ISS.  O tom, že nová posádka zamíří na ISS právě 3. prosince, se podle šéfa ruské vesmírné agentury Roskosmos Dmitrije Rogozina definitivně rozhodlo 18. listopadu.

Mezinárodní vesmírná stanice.
NASA se chce zviditelnit. Zvažuje prodej letenek pro vesmírné turisty