Poptávka po alternativách k běžnému masu celosvětově roste. Důležité pro spotřebitele je vlastní zdraví, dopady na životní prostředí ale i podmínky, ve kterých zvířata musí před porážkou žít. Bylo jen otázkou času, kdy k podobnému průlomu dojde. Regulační povolení v Singapuru umožní americkému start-upu Eat Just ze San Franciska prodej umělého kuřecího masa. Nejdříve jen v nugetkách. Kdy budou na ulicích asijského městského státu k dispozici, firma podle BBC ještě neuvedla.

Již nyní pro spotřebitele existuje možnost koupit si v obchodě nebo si dát v restauraci  tzv. rostlinné maso. Produkt Eat Just je jiný. Není založen na kytkách. Je laboratorně vypěstován ze zvířecích svalových buněk. Sama společnost svůj výrobek označuje za „průlom v globálním potravinářském průmyslu“. 

V posledních letech se o úspěch se svalovými buňkami snaží několik firem, dvě největší z Izraele  - Future Meat a Memphis Meat, tu finančně podporuje Bill Gates, zvolily obdobný přístup jako Eat Just. Existují ale i jiné cesty. Singapurská firma Shiok Meats pracuje na laboratorním mase korýšů.

Díky masu z laboratoře by mohl celosvětově skončit kritizovaný klecový chov:

Fotogalerie: Klecový chov slepic ve Svinčanech na Pardubicku

Náklady jsou však vysoké

Americká firma ale nemá ještě zdaleka vyhráno. Jak píše BBC, náklady na výrobu umělého masa jsou stále vyšší než rostlinné produkty. Zadruhé: cena jedné nugetky je vysoká jako cena celého kuřete. A zatřetí: nikdo netuší, jak zareaguje běžný spotřebitel. Singapurské povolení ale rozhodně rozhýbe tento segment a dá se očekávat další pokles výrobních nákladů. „Jsem přesvědčený, že toto povolení bude prvním z mnoha v zemích po celém světě," uvedl Josh Tetrick, spoluzakladatel společnosti Eat Just v tiskové zprávě.

Britská banka Barclays odhaduje, že trh s alternativním masem by mohl v příštím desetiletí dosáhnout 104 miliard dolarů (cca 2,2 bilionu korun), což by činilo zhruba 10 procent v celosvětovém masném průmyslu.

Čisté kuře firma Eat Just kultivuje z buněk v 1 200 litrových bioreaktorech. Během kultivace nejsou použita žádná antibiotika a výsledný produkt má „extrémně nízký a výrazně čistší mikrobiologický obsah než klasické kuře“. S tím souhlasily i singapurské úřady: „Bylo zjištěno, že je bezpečná a že splňuje všechny singapurské standardy.“