Pokud se někdy o superjachtách, největších a nejluxusnějších lodích pro soukromé užití, říká, že jde o plovoucí vily, v případě dalšího takového plavidla, jehož návrh byl prezentován nedávno, to platí doslova. Design lodě Malena je totiž inspirovaný mrakodrapy a luxusními bytovými domy. Superjachtu nedávno představilo designérské studio Rodriguez Design. Zatím existuje jen na vizualizacích, tvůrci ale již evidují řadu zájemců.

Superjachta Shape od římského studia Lazzarini je opravdu netradičním kouskem. Ve středu lodi je totiž obří otvor, který tvoří samostatnou palubu.
Miliardová jachta budí obdiv. Místo trupu má obří díru, jezdit bude na vodík

„Malena bude měřit 110 metrů a je navržena ve stylu výškového činžovního domu. Po obou stranách se táhne soustava balkonů. Plavidlo bude vyrobeno z oceli a hliníku a majitelům nabídne velkorysé venkovní prostory. A také vysouvací hydraulickou plošinu, která usnadní vstup plavců z lodi do vody," shrnuje CNN.

Mrakodrap na moři

Podle tvůrce návrhu superjachty Joshe Rodrigueze je tvar plavidla opravdu netypický. Chtěl totiž, aby spíše připomínala plovoucí stavbu, než aby byla pouze lodí s netradičním tvarem. „Soustavou balkonů jsme chtěli docílit dojmu, že se člověk nachází v superluxusním mrakodrapu," vyjádřil se Rodriguez při představování návrhu lodi.

Zdroj: Youtube

Superjachta Malena samozřejmě příštím majitelům nabídne všechny vymoženosti, bez kterých se lodě tohoto typu nemohou obejít - například dva bazény a přistávací plochu pro vrtulník. „Celkem se na ní bude nacházet jedenáct kajut pro čtyřiadvacet hostů. Šest VIP kajut bude umístěných na hlavní palubě. Součástí lodě bude také rozlehlá jídelna, kam se pohodlně vejde všech čtyřiadvacet hostů najednou," píše CNN.

Pod holým nebem se na palubě lodě bude nacházet například relaxační paluba, nebo si lidé budou moci vlézt do jacuzzi.

Ekologická superjachta

Jelikož se dlouhodobě mluví o tom, že superjachty představují pro planetu enormní ekologickou zátěž, tvůrci nových modelů se v posledních letech soustředí na to, aby měla nově vznikající plavidla pohon co nejekologičtější. Výjimkou nebude ani Malena. V případě této superjachty bude motor konkrétně poháněn kombinovaně, loď pojede na diesel i elektřinu.

Superjachta, zatím nazývaná Project Y910, se po dokončení zařadí mezi desítku největších superjachet světa.
Popelka mezi plavidly. Z Vladimira se stane ohromující superjachta

„Podle všeho by na moře mohla vyjet nejdříve za tři, čtyři roky. Jde o standardní dobu stavby superjachty," uvádí CNN.

Přesto, že na svezení si bude muset případný nový majitel ještě počkat, zájem o ni je enormní už nyní. Souvisí to s celkovým trendem, kdy s počátkem pandemie mezi těmi, kteří si to mohou dovolit, zájem o superjachty obecně rapidně vzrostl. „Designér Rodriguez zatím stanovil předpokládanou cenu Maleny na 350 milionů eur. Tolik podle něj bude stát vybudování jachty od píky. Přesto se o loď již nyní ve velkém zajímají potenciální majitelé, ať již jednotlivci nebo lodní společnosti," zmiňuje CNN.