Sdělila zároveň, že helikoptérka má naplánovaný další let, který možná už absolvovala ve středu, ale o němž bude možné údaje zveřejnit opět až se zpožděním.

Podle JPL Ingenuity od svého přistání spolu s roverem Perseverance 18. února na rudé planetě už zaznamenal 30 minut a 48 vteřin letového času. Nad povrchem Marsu přitom urazil vzdálenost bezmála 3,6 kilometru a dokázal vystoupat do dvanáctimetrové výšky a letět rychlostí až pět metrů za vteřinu.

Let ZERO-G
Další vesmírná bariéra se bortí. Astronauty mohou být i handicapovaní

Malý vrtulník není vybavený vědeckými přístroji a jeho jediným úkolem je vyzkoušet možnost využívat v budoucnu při zkoumání povrchu mimozemských těles podobné létající aparáty. Ingenuity překonal všechna očekávání vědců, kteří původně počítali jen s pěti letovými testy, které skončí během 30 dní.

Poslední 17. let, trvající 117 vteřin helikoptérka provedla už 5. prosince. Její stav ale nebylo možné podle JPL dříve potvrdit kvůli nečekanému přerušení toku letových dat během sestupu stroje k povrchu. Až při následné analýze údajů, které dorazily na Zemi, mohli vědci konstatovat, že let byl úspěšný a Ingenuity je ve "výborné kondici".