„Na EXPO 2020 do Dubaje vyrážíme nejen prezentovat vědecko-technickou úroveň v České republice, ale také hrdě reprezentovat Fakultu elektrotechnickou i celé ČVUT v Praze. Setkání se zástupci průmyslu může naše členy obohatit o nové informace, aktuální trendy, rozšířit obzory, ale také získat spoustu nových kontaktů,“ uvedl zástupce studentského týmu eForce Josef Med.

Formule DV.01 je vůbec prvním tuzemským vozem s autonomním řízením a jedním z prvních v celé Evropě. Koncepčně po mechanické stránce vychází ze sedmé generace pilotovaného elektrického modelu. Schopnost plně autonomní jízdy pak zajišťuje sestava senzorů a stereokamer, jejichž signál je následně zpracováván pomocí algoritmů v pokročilé výpočetní jednotce.

Nový monopost Vector 06 představil studentský tým Formula TU Ostrava loni na Dni s Formulí 2021 v MOTOPARKU Ostrava, 16. října 2021 v Ostravě.
Formule Vector 06 je k vidění v Ostravě. Vyzkoušet si můžete i závodní simulátor

S hmotností 205 kilogramů se formule může pyšnit zrychlením z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy a monopost již stihl porazit týmy z věhlasných univerzit, jako je holandský Delft či americký Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Studentský tým eForce FEE Prague Formula pod záštitou Fakulty elektrotechnické vyvíjí a staví elektrické monoposty už od roku 2010 a v letošním roce světu představí již jedenáctou generaci.

Tým se skládá z 60 studentů bakalářského i magisterského studia, kteří studují zejména na Fakultě elektrotechnické a na Fakultě strojní ČVUT v Praze.