Podle posledního prokazatelného místa, kde socha stála, kostela sv. Vavřince v Havrani u Mostu, také nese název Madona z Havraně. Skulputura představuje trůnící Madonu s Ježíškem, sedícím na jejím levém kolenu. Pannu Marii podpírá dvojice muzicírujících andělů. Pod jejíma nohama je třetí andělská postava. Tím je dotvořen celek inscenující nanebevzetí Panny Marie a oslavu tohoto aktu na nebesích. Socha je vysoká 95 centimetrů a vyřezána je pravděpodobně z lipového dřeva.

Madona na andělském trůnu z Havraně (nebo také Madona s muzicírujícími anděly) od Mistra Bečovské Madony stála Národní galerii 4,5 milionu korun a je postupně restaurována.

Nakládka dermoplastického preparátu posledního samce nosorožce bílého.
Nejslavnější nosorožec se vydal do Keni. Mezizastávku má ve Dvoře Králové

Právě nyní se vydala na Českou zemědělskou univerzitu, kde podstoupila vyšetření tomografem. Ten by mohl pomoci lépe odhalit druhotné zásahy do uměleckého díla. Originální barevnost sochy byla v minulých stoletích několikrát překryta mladšími úpravami. Cílem průzkumu je zjistit původní podobu a rozsah dochování původních vrstev. Po restaurovaní bude socha vystavena v Klášteře sv. Anežky České.

Jak dlouho budou restaurátorské práce ještě trvat, si pracovníci Národní galerie netroufají odhadnout.