Velikonoční koncert je tu už tradicí. I muzikanti: Vladimír Hochman (zpěv, kytara, housle, harmonika a další) a Jana Žemličková (zpěv, kytara a další). Repertoár? To, co mají lidi rádi. To, co Jana a Vladimír rádi hrají a zpívají. Náladovky? Vzpomínka na mládí? Přehlídka šlágrů z druhé půlky minulého století? Napříč žánry? Všechno to.

Muzikanti v džínách – texaskách. I první píseň toho jména – Milenci v texaskách ze Starců na chmelu. Tahle písnička běží přes několik generací. A spojuje je. A pak další – Kryl, Nedvědi, Hašler. Slavíci z Madridu, Kdyby tady byla … Dvojice přidává i lidovky. Anglicky zpívá i dcera Jany Žemličkové . Když si Vladimír na cokoli nemohl vzpomenout, posluchači napovídali. Vždyť se všichni známe. Na kulturním dění v Bukvici vládne neformální atmosféra.

I osvěta. Vladimír hovoří o nedalekém Holém vrchu, který je prý nabit energií. V úvodu paní starostka Eliška Formanová o dalším dění ve vsi. Taky výtvarno. Radost pohledět na partitury. Noty a texty písní mají hudebníci krásně graficky vyvedené a ilustrované. I za výstavu by to stálo.

 Muzikanti měli své židle na oltářních stupních. Jak jdou dohromady slova o dlouhé noci, která končí, s věcmi církve? A proč ne? Nezpívá Kryl o andělovi?

Při některých písních zpívali i mnozí posluchači. Vždyť mezi nimi byla spousta muzikantů. Sousedé, chalupáři, přátelé. A vstupné? Stačí se podepsat.
O dobré pohodě svědčí i skutečnost, že po koncertu pozvala paní starostka posluchače do obecního úřadu na kávu.⋌Bohumír Procházka