Pokud bude úspěšná, připojí se ke kosmickým sondám ze Spojených států a Indie, které už kolem Měsíce operují, a k čínskému stroji, jenž zkoumá odvrácenou stranu Měsíce, podotkla AP. Nové lunární mise podle ní ještě letos nebo příští rok plánují rovněž Indie, Rusko a Japonsko a soukromé společnosti.

Jedná se o druhý krok Jižní Koreje směrem do kosmu během šesti týdnů. V červnu se jí poprvé podařilo dopravit raketou vlastní výroby na oběžnou dráhu kolem Země satelit. Třístupňová nosná raketa KSLV-II, známá také jako Nuri, je první raketou, kterou Jižní Korea vyrobila bez cizí pomoci.

Snímek zachycený pomocí kamery NIRCam i nástrojem MIRI ukazuje velkou galaxii připomínající kolo od vozu. Doprovází ji dvě menší spirální galaxie přibližně stejné velikosti.
Webbův teleskop pořídil další fascinující snímky, zachytil galaxii Cartwheel

Současný start sondy zvané Danuri přichází v době, kdy Jižní Korea urychluje svůj vesmírný program, přičemž usiluje do roku 2030 vyslat sondu, která by na Měsíci přistála. Připojila se rovněž k zemím pracujícím na projektu Artemis, jehož cílem je přistát na Měsíci s astronauty. Americká vesmírná agentura NASA plánuje v rámci programu Artemis vyslat bez posádky velkou raketu kolem Měsíce na konci srpna, poté se má vrátit na Zemi.