Prstencové zatmění Slunce na severu a severovýchodě Brazílie zaznamenali experti a svými mobily či fotoaparáty i nadšení lidé, kteří fotky hojně sdíleli na sociálních sítích. Vidět je i na satelitních snímcích zveřejněných společností MetSul Metereologia.

Překrásné zatmění Slunce na videu:

Zdroj: Youtube

Jak informoval brazilský portál Correrio do Povo, satelit NOAA/NASA GOES-East zachytil událost z oběžné dráhy. Pozoroval stín, který Měsíc vrhal na Zemi. Na snímku je tak možné vidět stín Měsíce na zemském povrchu, když vesmírný souputník Země prochází před Sluncem a blokuje jeho paprsky.

Malý zázrak

Malý zázrak nabízí fotografie z nejvýchodnějšího města Baía Formosa (v překladu Krásná zátoka) brazilského státu Rio Grande do Norte. Se zapadajícím Sluncem je na ní zachycen surfař a celá scéna tak vytváří doslova kouzelnou podívanou.

Ve většině států a měst Brazílie bylo zatmění částečné, čím víc na jih, tím bylo menší. Předtím bylo částečné zatmění Slunce viditelné i z některých států USA (například z Oregonu, Nevady, Colorada či Nového Mexika) a Mexika.