Výtvarná soutěž pro děti byla letos uspořádána poprvé v rámci jarního putování rádia Blaník. Jejím smyslem je posílit v očích dětí atraktivitu venkovského života a zároveň zjistit jak nejmladší generace vnímá dnešní venkov. Česká vesnice očima dětí je součástí celostátní soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova.

„Všechny kresby, které jsem viděl vyjadřují venkov jako barevný a pestrý svět. Věřím, že život na venkově je pro děti opravdu příjemný,“ řekl ministr Rostislav Vondruška při předávání cen vítězům soutěže.

Vítězové soutěže Česká vesnice očima dětí

David Mráz - ZŠ Nepomuk, získal za 1. místo v soutěži víkendový pobyt v Safari Kempu, ZOO Dvůr Králové. Tento projekt byl spolufinancován z fondů EU. Cena je určena pro vítěze soutěže a jeho rodinu.

Natálka Kotašková - ZŠ Petroviče, za umístění na 2. místě navštíví se svou rodinou Westernové městečko Šiklův mlýn, Zvole nad Pernštejnem. Tento projekt byl spolufinancován z fondů EU.

Veronika Krčmářová - ZŠ Tasovice, za 3. místo získala celodenní vstup do Aquaparku Průhonice. Cena je určena pro vítěze soutěže a jeho rodinu.