„Jsem uprostřed toho plakátu, tak se střelcům hodilo mířit na mě. Neberu si to osobně, ale vadí mi, když se názor, anebo nálada, ať už předvolební nebo opilecká, ventiluje takto. Ti střílející zbytečně ohrožovali okolí a poničili zástěnu restaurace, něčí majetek,“ řekla k tomu Eva Kijonková, jedna z tváří nezávislé kandidátky.

Tomio Okamura. Ilustrační foto.
Okamura znehodnotil svůj hlas pro Růžičku do senátu. Platí, tvrdí TOP 09

Restaurace Park patřící k frýdlantským stálicím, funguje už přes devadesát let a byla pochopitelně vybavena kamerami. „Střelci byli dva mladíci, kteří tu pozdě v noci asi dvě hodiny vysedávali a pak vytáhli zbraň. Do tváří jim ale vidět nešlo, na hlavách měli kapuce a rozsvícené čelovky,“ informovala provozovatelka podniku Pavla Janovská. Potvrdila také rozstřílené pivní půllitry i jiné sklo. Stejně jako obavy personálu. Vandalství nahlásila policii, která následně oznámila, že případ odložila (neboli nenašla pachatele).

V předvečer voleb byl odstraněn i samotný poškozený nalepovací plakát, neboť také v Restauraci Park vznikla jedna z frýdlantských hlasovacích místností.