Předchozí
1 z 25
Další

Noví senátoři

Zleva: Petr Fiala (Společně pro kraj a KDU-ČSL), Jiří Růžička (SPOLU) a MUDr. Ladislav Václavec (ANO)Zleva: Petr Fiala (Společně pro kraj a KDU-ČSL), Jiří Růžička (SPOLU) a MUDr. Ladislav Václavec (ANO)Zdroj: se svolením kandidátů

Vlevo: Petr Fiala (Společně pro kraj a KDU-ČSL; 65,66 %), volební obvod č. 46 - Ústí nad Orlicí
V Ústí nad Orlicí usilovali o funkci senátora pouze dva kandidáti. Vítěz tak vzešel už z prvního kola voleb, v němž Petr Fiala získal 24 433 hlasů.

Uprostřed: Mgr. Jiří Růžička (SPOLU; 50,28 %), volební obvod č. 25 - Praha 6
Pražský kandidát se díky 18 301 hlasům ve svém obvodu stal senátorem již po prvním kole senátních voleb.

Vpravo: MUDr. Ladislav Václavec (ANO; 58,85 %), volební obvod č. 64 - Bruntál
Ladislav Václavec z hnutí ANO se stal senátorem již po prvním kole voleb. Získal 19 804 hlasů.

Miloš Vystrčil a Jana Nagyová
Senátní volby: Češi mají tři nové senátory. Ve druhém kole je Vystrčil i Nagyová

Volební obvod č. 1: Karlovy Vary

MUDr. Věra Procházková (ANO; 25,86 %) a Ing. Eva Chromcová (SPD; 14,12 %)

Věra Procházková a Eva ChromcováVěra Procházková a Eva ChromcováZdroj: se svolením Věry Procházkové/Evy Chromcové

Volební obvod č. 4: Most

MUDr. Alena Dernerová (Spojení demokraté - Sdružení nezávislých; 31,36 %) a Mgr. Jan Paparega (ProMOST; 31,59 %)

Jan Paparega a Alena DernerováAlena Dernerová a Jan PaparegaZdroj: se svolením Aleny Dernerové/Jana Paparegy

Volební obvod č. 7: Plzeň-město

Mgr. Karel Naxera (SPOLU; 22,93 %) a JUDr. Daniela Kovářová (JUDr. Daniela Kovářová; 21,96 %)

 Karel Naxera (SPOLU) a Daniela Kovářová (JUDr. Daniela Kovářová)Karel Naxera (SPOLU) a Daniela Kovářová (JUDr. Daniela Kovářová)Zdroj: se svolením Karla Naxery/Daniely Kovářové

Volební obvod č. 10: Český Krumlov

Ing. Tomáš Jirsa MBA (ODS; 36,53 %) a Miroslav Lorenc (ANO; 17,46 %)

Tomáš Jirsa a Miroslav LorencTomáš Jirsa a Miroslav LorencZdroj: se svolením Tomáše Jirsy/Miroslava Lorence

Volební obvod č. 13: Tábor

MUDr. Marek Slabý (Tábor 2020 a SPOLU; 30 %) a Mgr. Jaroslav Větrovský (JIHOČEŠI 2012; 22,67 %)

Marek Slabý a Jaroslav VětrovskýMarek Slabý a Jaroslav VětrovskýZdroj: se svolením Marka Slabého/Jaroslava Větrovského

Volební obvod č. 16: Beroun

Jiří Oberfalzer (SPOLU; 37,89 %) a Janis Sidovský (Janis Sidovský, senátor pro všechny - s podporou LES a SEN 21; 29,92 %)

Jiří Oberfalzer a Janis SidovskýJiří Oberfalzer a Janis SidovskýZdroj: se svolením Jiřího Oberfalzera/Janise Sidovského

Volební obvod č. 19: Praha 11

JUDr. Hana Kordová Marvanová (SPOLU; 39,02 %) a Ing. Ladislav Kos (KOS do Senátu; 16,88 %)

Hana Kordová Marvanová (SPOLU) a Ladislav Kos (KOS do Senátu)Hana Kordová Marvanová (SPOLU) a Ladislav Kos (KOS do Senátu)Zdroj: se svolením Hany Kordové Marvanové/Ladislava Kose

Volební obvod č. 22: Praha 10

prof. MUDr. Jan Pirk DrSc. (SPOLU; 44,77 %) a Renata Chmelová (RENATA CHMELOVÁ DO SENÁTU: VLASTA a STAN s podporou LES, Zelených a SEN 21; 24,35 %)

Jan Pirk (SPOLU) a Renata Chmelová (Renata Chmelová do Senátu)Jan Pirk (SPOLU) a Renata Chmelová (Renata Chmelová do Senátu)Zdroj: se svolením Jana Pirka/Renaty Chmelové

Volební obvod č. 28: Mělník

Ing. Jarmila Smotlachová (ODS; 25,02 %) a Andrea Brzobohatá MBA (ANO; 24,07 %)

Jarmila Smotlachová a Andrea BrzobohatáJarmila Smotlachová a Andrea BrzobohatáZdroj: se svolením Jarmily Smotlachové/Andrey Brzobohaté

Volební obvod č. 31: Ústí nad Labem

PhDr. Ing. Petr Nedvědický (ANO; 24,39 %) a Mgr. Martin Krsek (SEN 21; 19,16 %)

Petr Nedvědický a Martin KrsekPetr Nedvědický a Martin KrsekZdroj: se svolením Petra Nedvědického/Martina Krseka

Volební obvod č. 34: Liberec

Ing. Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj; 43,51 %) a Ing. Radka Loučková Kotasová (ANO; 26,36 %)

Michael Canov a Radka Loučková KotasováMichael Canov a Radka Loučková KotasováZdroj: se svolením Michaela Canova/Radky Loučkové Kotasové

Volební obvod č. 37: Jičín

Ing. Tomáš Czernin (SPOLU; 28,99 %) a Ing. Jaromír Dědeček (ANO; 26,17 %)

Tomáš Czernin a Jaromír DědečekTomáš Czernin a Jaromír DědečekZdroj: se svolením Tomáše Czernina/Jaromíra Dědečka

Volební obvod č. 40: Kutná Hora

Ing. Jaromír Strnad (koalice ČSSD a ANO; 31,57 %) a MUDr. Bohuslav Procházka (KDU-ČSL; 20,38 %)

Jaromír Strnad a Bohuslav ProcházkaJaromír Strnad a Bohuslav ProcházkaZdroj: se svolením Jaromíra Strnada/Bohuslava Procházky

Volební obvod č. 43: Pardubice

Mgr. Miluše Horská (KDU-ČSL a Nestraníci; 39,05 %) a Ing. Martin Charvát (ANO; 34,29 %)

Miluše Horská a Martin CharvátMiluše Horská a Martin CharvátZdroj: se svolením Miluše Horské/Martina Charváta

Volební obvod č. 49: Blansko

Ing. Jaromíra Vítková (SPOLU; 30,79 %) a Antonín Žirovnický (ANO; 17,93 %)

Jaromíra Vítková a Antonín ŽirovnickýJaromíra Vítková a Antonín ŽirovnickýZdroj: se svolením Jaromíry Vítkové/Antonína Žirovnického

Volební obvod č. 52: Jihlava

RNDr. Miloš Vystrčil (SPOLU s podporou Starostů pro občany; 45,62 %) a Ing. Jana Nagyová Ph.D. (ANO; 30,56 %)

Miloš Vystrčil a Jana NagyováMiloš Vystrčil a Jana NagyováZdroj: se svolením Miloše Vystrčila/Jany Nagyové

Volební obvod č. 55: Brno-město

doc. MgA. Tomáš Töpfer (SPOLU; 30,23 %) a MUDr. Bořek Semrád (ANO; 26,21 %)

Tomáš Töpfer a Bořek SemrádTomáš Töpfer a Bořek SemrádZdroj: se svolením Tomáše Töpfera/Bořka Semráda

Volební obvod č. 58: Brno-město

Ing. Petr Vokřál (ANO; 26,59 %) a Mgr. Jiří Dušek (Brno je můj vesmír; 29,27 %)

Petr Vokřál a Jiří DušekPetr Vokřál a Jiří DušekZdroj: se svolením Petra Vokřála/Jiřího Duška

Volební obvod č. 61: Olomouc

MUDr. Milan Brázdil (ANO; 32,46 %) a MUDr. Lumír Kantor Ph.D. (KDU-ČSL; 26,06 %)

Milan Brázdil a Lumír KatorMilan Brázdil a Lumír KatorZdroj: se svolením Milana Brázdila/Lumíra Kantora

Volební obvod č. 67: Nový Jičín

PhDr. Jaromír Radkovský MBA (ANO; 28,56 %) a Ivana Váňová MBA (SPOLU; 21,31 %)

Jaromír Radkovský a Ivana VáňováJaromír Radkovský a Ivana VáňováZdroj: se svolením Jaromíra Radkovského/Ivany Váňové

Volební obvod č. 70: Ostrava-město

Ing. Zdeněk Nytra (SPOLU; 25,42 %) a JUDr. Miroslav Antl (ANO; 22,53 %)

Zdeněk Nytra a Miroslav AntlZdeněk Nytra a Miroslav AntlZdroj: se svolením Zdeňka Nytry/Miroslava Antla

Volební obvod č. 73: Frýdek-Místek

MUDr. Mgr. Zdeněk Matušek MBA (koalice ANO a ČSSD; 42,33 %) a Mgr. Stanislav Folwarczny (SPOLU; 31,83 %)

Zdeněk Matušek a Stanislav FolwarcznyZdeněk Matušek a Stanislav FolwarcznyZdroj: se svolením Zdeňka Matušky/Stanislava Folwarczneho

Volební obvod č. 76: Kroměříž

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová (NEZÁVISLÍ; 18,87 %) a Ing. Mgr. Lucie Pluhařová (ANO; 20,95 %)

Jana Zwyrtek Hamplová a Lucie PluhařováJana Zwyrtek Hamplová a Lucie PluhařováZdroj: se svolením Jany Zwyrtek Hamplové/Lucie Pluhařové

Volební obvod č. 79: Hodonín

Ing. Eva Rajchmanová (SPOLU; 28,46 %) a PhDr. Ladislava Brančíková (ANO; 27,7 %)

Eva Rajchmanová (SPOLU) a Ladislava Brančíková (ANO)Eva Rajchmanová (SPOLU) a Ladislava Brančíková (ANO)Zdroj: se svolením Evy Rajchmanové/Ladislavy Brančíkové