Reprezentant ODS Kupka se na počátku debaty snažil „prodat“ vládou slíbené zastropování cen energií a odmítl konkurenční návrhy opozice. „Ty recepty by nepochybně vedly k bankrotu, kdyby se měly naplňovat, a zaplatili by je samozřejmě znovu lidé,“ prohlásil. „Co jste za devět měsíců udělali? Podpora pro domácnosti – čistá nula,“ kontroval za ANO Havlíček. „Lež, lež, lež, to jsou jenom lži,“ bránil se Kupka.

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) pronesl projev k aktuální politické a ekonomické situaci, 22. června 2022 v Praze. Ilustrační snímek
Fiala vyzval k šetření s energiemi. Nakonec vše úspěšně zvládneme, věří

Havlíček nezapomněl vládnoucí koalici vyčíst ani kauzu Dozimetr, v níž policie vyšetřuje politiky STAN v souvislosti s ovlivňováním zakázek v pražském Dopravním podniku. Bartoš ovšem připomněl, že přes jednoho z hlavních obviněných, podnikatele Zakaríu Nemraha, je do aféry zapletena i místopředsedkyně sněmovny za ANO Jana Mračková Vildumetzová. Nemrah se totiž zúčastnil její svatby. Bartoš zmínil, že si na její veselce zatančil i Havlíčkův stranický šéf Andrej Babiš.

Prohřešky oponentů 

To Havlíčka inspirovalo, aby připomínal další prohřešky svých oponentů, třeba Bartošovi jeho fotku z mládí z demonstrace levicových extremistů.

„Pane ministře, vy jste se zase obaloval vlajkou Antify, takže prosím, nepoučujte nás tady. To, že někdo s někým tancoval na svatbě neznamená, že si strkal kokain do řiti,“ prohlásil místopředseda ANO v narážce na policejní odposlechy ke kauze Dozimetr.

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jana Mračková Vildumetzová (ANO)
Vildumetzová rezignuje. S kauzou Dozimetr nemám nic společného, zopakovala

Protože Havlíček během diskuse toto slovní spojení použil vícekrát, vmetl mu Bartoš do tváře: „To zní, jako byste mu záviděl,“. „Mě překvapuje, kam ta diskuse dospěla,“ uzavřel znechucený Kupka.