Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRAJSKÉ VOLBY

2. - 3. října 2020
Komerční prezentace
Jan Picka

Jan Picka

VOK - Volba pro kraj

Jan Picka pochází ze Sokolova, je mu 54 let. V současnosti působí jako místostarosta města a je zodpovědný za Odbor rozvoje města a Odbor školství, sportu a kultury. Jako krajský zastupitel je mimo jiné dlouholetým členem komise zabývající se drogovou problematikou. V předchozím volebním období Sokolov jako starosta úspěšně vedl. 

Jan, který až do svého zvolení na radnici řídil Městský dům kultury v Sokolově, je veřejně aktivní od roku 2006, kdy poprvé usedl v městském zastupitelstvu. Již před tím pomáhal městu v oblasti kultury a jeho prezentace v médiích. V letech 2010 až 2014 byl také jedním z radních, který byl mimo jiné pověřený vedením městské policie. Byl také oddávajícím zastupitelem a stále je zapojený v projektu Bezpečné město. Již 15 let je aktivní v partnerských vztazích mezi městem Sokolov a německým Schwandorfem a Saalfeldem. Zastupuje město v mnoha organizacích a spolcích jako je například Mikroregion Sokolov východ nebo Euregio Egrensis.

 Do podzimních voleb jde mimo jiné s plánem na vytvoření podpory pro propuštěné zaměstnance v lázeňství nebo v Sokolovské uhelné a zavedení JOB center, která popoženou úřady práce. Zaměstnanost chce podpořit vytvořením podpůrného fondu pro úhradu voucherů na cestovní ruch pro všechna zařízení v kraji. Hodlá se také angažovat v urychleném dokončení dálnice D6, která vytvoří kvalitní dopravní napojení nejen na Prahu, ale i na německou dálniční síť. Prosazuje prohloubení spolupráce kraje s Hospodářskou komorou ČR, s mikroregiony a místními akčními skupinami a také s přeshraničním Euregiem Egrensis. Zvýšit chce propagaci kraje s důrazem na kulturní dědictví a cestovní ruch. 

Jan Picka je podruhé ženatý, má tři dcery ve věku 9, 10 a 24 let a již také jednu vnučku. Ve svém volném čase se věnuje hlavně svým holkám, které jsou pro něj naprostou prioritou. Pasivně se stále oddává sportu a zajímá se o historické období 2. světové války. Občas rovněž moderuje různé společenské a hudební akce, kde čerpá z 13 let moderátorských zkušeností za mikrofonem rádia Egrensis.

 Zpracovatel a zadavatel:  VOK-Volba pro kraj

 

Další kandidáti:

Tento obsah je součástí placené inzerce, nevyjadřuje názory ani postoje redakce.

Česko - hlavní zprávy