Covid pasy by v Česku neměly platit, tvrdí téměř polovina čtenářů Deníku. Na konkrétní otázku Měly by i v Česku platit covid pasy, které by očkovaným či lidem s prodělanou nákazou umožnily vstup do restaurací, divadel, kin či na koncerty? odpovědělo prozatím 54 procent ano a 45 procent ne. Vyplývá to z výsledků k 13. květnu velké ankety Deníku, kterou přes deset tisíc lidí.

V dotazníku čekala spousta dalších zajímavých otázek. Máme stavět další jaderné elektrárny? Mají bohatší platit větší procento ze svých příjmů státu? Mají homosexuální páry mít právo adoptovat děti? V čem nás změnila pandemie? A mnohé další dotazy směřující k volbám, které vyhlásil prezident Miloš Zeman na 8. a 9. října 2021 (pokud se sněmovna nerozpustí dříve).

V Deníku jsme se pomocí tradiční ankety (do níž pravidelně přispívají tisíce našich čtenářů) ptali i na to, jak se vám v uplynulých čtyřech letech žilo a které věci považujete za důležité pro další rozvoj naší země. Na základě všech vašich odpovědí a příběhů připravíme seriál předvolebních článků a grafik o tom, jaké chceme mít naše země po letošních volbách.