Slušně si vedl podle 24 procent respondentů, 5,5 procenta mu dalo výbornou, 17,2 chvalitebnou. Dalších 21 procent mu vystavilo dobrou. Plných 56 procent lidí ho hodnotí negativně. Za čtyři to Babišův tým máu 22,8 procenta čtenářůa propadnout by ho nechalo33,5 procenta lidí.

Nejen čtenáři Deníku vyčítají vládě tragický nástup do školního roku 2020/21, který i kvůli jejímu nezodpovědnému přístupu přinesl druhou vlnu pandemie. Ta se na jaře přelila v třetí s celkovým součtem 30 tisíc zemřelých na covid.

Alena Schillerová (vpravo) a Jana Maláčová.
Co slíbila vláda a (ne)splnila z pohledu rodin. Podívejte se na přehled

Chaotické výměny ministrů zdravotnictví doprovázely parlamentní pře o nouzový stav a totální selhání při následných nařízeních podle pandemického zákona, jenž Nejvyšší správní soud bez výjimky ruší. Vláda nechala sedm měsíců zavřené školy, nejpřísnější metr měla na kulturu a například vleky otevřela v době, kdy se svahy začaly zelenat. Zmatky provázely i vakcinaci včetně odstrašující kampaně.

Ekonomika se držela dobře, nezaměstnanost se zvýšila jen na 3,9 procenta, ale bylo to za cenu bilionového zadlužení. Dluhová brzda bude muset být podle Národní rozpočtové rady aktivována už za tři roky, tedy o devatenáct let dříve, než bylo plánováno. Ministři se zkrátka letos příliš nevytáhli.

Jaké známky si podle Deníku zaslouží?

Vysvědčení pro vládu.Vysvědčení pro vládu.Zdroj: Deník