Premiér právě odpovídal na dotazy novinářům, když do jejich hloučku vpadl Babiš mladší. „Tato ahoj. Andrej mladší, dobrý den,“ začal. „Právě jsem přišel od psychologa. Mám soudního znalce, který mě vyslyšel. Ako sa cítíš? Prečo jsi mi tak ublížil? Aj s tím Ruskom. Budem bojovat. Dělám to nejen za sebe, ale i za druhé lidi okolo mě. Přeji ti hodně štěstí v kampani a oblbování českého národa tvojí sektou ANO. Maj sa, see you again. Ale na dálku, budeš mě vidět v médiích,“ lamentoval Babiš mladší.

Pak odešel opodál, kde stál dokumentarista Vít Klusák. Andrej Babiš starší reagoval, že syna někdo zneužívá a nabízí do médií. Nechtěl specifikovat, kdo. „Já mám čisté svědomí, celý život jsem se o něj staral. To vám určitě potvrdí jeho matka. Mě to mrzí, já nechci, aby toto žádný rodič zažil,“ řekl Babiš starší.

Ten tvrdí, že jeho syn je schizofrenik. Tomu pak Babiš mladší oponoval. „Řekl mi, že jsem zdravý člověk,“ vypověděl o vyšetření, které mělo proběhnout dnes v Ústí. Jeho vystoupení na mítinku ANO byla prý naprostá náhoda.

Babiš mladší potom vyloučil, že si ho na narušování politického obrazu otce najímá někdo z Babišovy politické konkurence, jak premiér naznačil. Klusák dodal, že spolu chtěli jít po vyšetření ve městě na Větruši na polévku. „Andrej mě požádal, abych ho odvezl do Ústí. Vím, že to zní absurdně,“ řekl dokumentarista Klusák s tím, že Babišovi mladšímu prostě občas pomáhá. Upozornil také, že s sebou nemá žádný filmový štáb a není tu nijak pracovně, s Babišem mladším nic netočí.