Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SENÁTNÍ VOLBY

2. - 3. a 9. - 10. října 2020
Komerční prezentace
Pavol Lukša

Pavol Lukša

Dobrá volba 2016

„Co řekne, to platí.“

Mým domovem jsou Beskydy a Frýdecko-Místecko. Celý život jsem prožil na Čeladné mezi obyčejnými lidmi, kteří mě v roce 1994 zvolili starostou, a tím jsem s krátkou přestávkou dodnes.

Velká politika mě nelákala, ale vnímal jsem přání voličů, kteří chtěli, aby bylo v Ostravě i v Praze o Čeladné a celém Frýdecko-Místecku slyšet. Aby je tam nereprezentoval profesionální politik, ale někdo, kdo zná jejich každodenní starosti a problémy, a umí je vyřešit. Tak jsem se v roce 2004 stal náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje a od května 2010 reprezentoval region v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Jak to bylo v Čeladné
Možná si vybavujete novinové titulky z roku 2000, které předpovídaly, že Čeladná pod mým vedením brzy zbankrotuje. Tehdy si obec vzala 130milionový úvěr, za který jsme postavili nové náměstí a na tehdejší dobu luxusní dům s pečovatelskou službou pro seniory. Tyto investice nepřinesly obci bankrot, ale naopak prosperitu, takže jsme mohli ve zvelebování obce pokračovat – vybudovali jsme novou školku a sportovní halu, zmodernizovali školu, kompletně opravili Památník Josefa Kaluse… A letos v září zaplatíme poslední splátku onoho úvěru, který ukázal, že štěstí přeje připraveným a odvážným.

Proč do Senátu
Doby, kdy měl náš region v Praze svůj silný hlas, jsou dávno pryč. Vzpomeňme na primátorku Třince Věru Palkovskou, kterou respektovaly a dodnes uznávají všechny vlády, nebo na „naše“ ministry Martina Římana a Sváťu Němečka. Nemuseli jste s nimi souhlasit, ale věděli jste, že se za náš region v Senátu, ve Sněmovně i ve vládě rvou jako lvi (nebo lvice).
Rád bych na jejich práci navázal. Nechci být kladečem věnců ani vzácným hostem obecních akcí. Nechci, aby si na mne místní ukazovali: „To je ten pán, co přijel ze Senátu.“ Chci dát šanci všem městům i obcím v našem volebním obvodě, aby následovaly Čeladnou a staly se dobrým místem pro život místních obyvatel, firem, které jim dávají práci, i návštěvníků Beskyd. Většinou k tomu ani není zapotřebí obří úvěr – stačí vědět, za kterými dveřmi se v Praze dá sehnat dotace například na opravu silnice nebo chodníku, vybudování domova pro seniory nebo modernizaci školy.
A právě taková je moje nabídka: Neslibuji vzdušné zámky, ale nabízím poctivou práci pro všech 38 obcí našeho volebního obvodu. Třeba jako „klíčník“, který všechny ty důležité dveře pomůže najít otevřít.

http://www.dobravolba2016.cz/volby-senat/luksa

Zadavatel: Dobrá volba 2016
Zpracovatel: VLM, a.s.

Tento obsah je součástí placené inzerce, nevyjadřuje názory ani postoje redakce.

Česko - hlavní zprávy