Tlapky: 400 g hladké mouky, 280 g másla, 200 g ořechů, 200 g moučkového cukru, 1 žloutek, kakao, trocha mleté skořice. Ze všech surovin zpracujeme na vále těsto, zabalíme do folie a necháme v chladu několik hodin odležet. Vychlazené těsto vtlačujeme po kouscích do suchých formiček a pečeme v teplé troubě asi na 190°C. Teplé vyklopíme a obalujeme v cukru s vanilkou, do cukru můžeme přidat i trochu skořice. Skladujeme v chladu.

Vanilkové sádlové rohlíčky: 100 g moučkového cukru, 100 g mletých oříšků, 100 g másla, 370 g hladké mouky, 1 vejce, 100 g vepřového sádla. Do moučkového cukru a prosáté mouky přidáme oříšky, klepneme vejce a přistrouháme sádlo a máslo. Zpracujeme, necháme odležet a tvoříme malé rohlíčky, které hned po upečení obalujeme v cukru s vanilkou.

Duté rohlíčky: 500 g moučkového cukru, 200 g hladké mouky, 250 g strouhaných ořechů, 250 g rozměklého tuku, 1 lžíce vody, trocha mleté skořice. Všechny suroviny zpracujeme na vále v těsto, které necháme v chladu asi hodinu odpočinout. Poté z těsta vykrajujeme malé kousky, které vkládáme do suchých formiček. Formičky dáme na suchý plech a pečeme v předem vyhřáté troubě. Pečivo vyklápíme ještě teplé, můžeme obalit v moučkovém cukru s vanilkou.