MF DNES

Fakt nejde spolupracovat s nadutým Paroubkem?
Je zjevné, že k masivní porážce občanských demokratů přispělo nezdravé ovzduší čachrů a sběru kompromitujících materiálů v této straně. Jedovaté prostředí však vytvořila právě situace vlády postavené na přeběhlících; vlády, která se bojí, že odchod jediného poslance znamená konec – a tudíž se musí příslušný počet poslanců držet v táboře za každou, vskutku každou cenu.
MICHAL MUSIL

HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

Kupujte americké akcie. Jako já
Moje nákupní strategie se řídí jednoduchým pravidlem: měj strach, když jsou ostatní chamtiví, a buď chamtivý, když ostatní mají strach. Není pochyb o tom, že strach je dnes všeobecně rozšířený a zachvátil i ostřílené investory… Nerad vyjadřuji své názory na akciový trh a znovu zdůrazňuji, že nemám tušení, jak se trh krátkodobě zachová. Nicméně budu následovat příkladu jedné restaurace, která zahájila provoz ve vyprázdněném bývalém sídle banky a jejíž reklamní slogan zněl: „Pochutnejte si tam, kde si pochutnali na vašich penězích.“ Moje chutě i moje peníze dnes fandí akciím.
WARREN E. BUFFETT, šéf holdingové společnosti Berkshire Hathaway

LIDOVÉ NOVINY

Mrtvý muž
Mirek Topolánek je ale stejně už mrtvý muž. Stal se cílem koncentrované zášti, jakou v novodobé české politice zažil pouze Vladimír Špidla. Jdou po něm Paroubek, Bém, Klaus i poražení hejtmani… Je možné litovat toho pohublého chlapíka libujícího si v drahých košilích s potiskem, který má pocit, že za premiérský post vděčí výhradně Marku Dalíkovi? Už těžko, navíc lítost je v politice irelevantním pocitem. A tak poslední opravdu relevantní otázka je, jestli je Topolánkova „smrt“ dobrá pro Českou republiku. Není. Ale pouze proto, že chystané vládnutí jeho „hrobařů“ slibuje způsoby ještě horší.
VESELIN VAČKOV