Proč jste se vůbec setkávali? Pokud vím jdete Hynkovi po krku. Myslíte si, že Dolejší dával Hynkovi odposlechy, aby je odvysílal v televizi. Nebo ne?
To jste řekl vy. Já jsem jenom inspekci řekl, že mi sdělil v březnu Hynek, že mu odposlechy dal pan vyšetřovatel Vojáček prostřednictvím třetí osoby.

Proč jste se tedy s Hynkem setkal? Kdo k tomu dal podnět?
První setkání s Hynkem proběhlo ve Slovanském domě v Praze 5. března a celkem proběhlo pět setkání. Iniciátorem byl vždy Hynek.

To nebyla vaše iniciativa?
Poslal v březnu SMS zprávu, kde stálo, že nepokecáme o životě a také psal, mám pro vás nějaké CD, co jste mi půjčil.

Co jste mu půjčil?
Vrazil jsem mu do ruky tři CD v roce 2005. V té době jsme se seznamovali s odposlechy. Řekl jsem mu, jestli tam najde jediný můj rozhovor se správcem konkurzní podstaty Thonatem, ať rozhovor klidně v televizi pustí. Hynek mi totiž, říkal, že jsem měl telefonovat s Thonatem, že ho znám, tak jsem mu je dal. Ale stejně mu byly k ničemu, protože od nich neměl kód, aby je mohl otevřít. Bylo to takové gesto, potom jsem se otočil a šel se dál seznamovat se spisem. Když jsem se za hodinu a půl vrátil, Hynek už byl pryč.

Vy jste si s Hynkem psali více SMS?
Několikrát mě zval na setkání. A také mám schované textovku, kdy mě Hynek chtěl navnadit, abych navštívil státního zástupce Dolejšího. Mám je schované v telefonu.

Ukazoval jste je inspekci?
Chci je předložit až u soudu.

Říkal jste inspekci ministra vnitra, že s vámi chce Hynek mluvit?
Říkal, dokonce toto úterý jsem předložil inspekci textovku z 3. března.

V televizi se mihnulo i jméno Starka. Proč?
Poučení pro mne, že se nevyplatí žertovat. Ve skutečnosti se nejednalo o nic. Pan Hynek řekl, že státní zástupkyně Smetanová pochází z Příbrami, a že vlastní luxusní vilu. Já jsem v podstatě reagoval, že se budeme muset zeptat pana Starky… prostě šťouchnutí, průpovídka, a těch byla celá řada. Pan Hynek neustále vystupoval v tom smyslu, že až ho kvůli mě vyhodí z televize, že jestli ho zaměstnám. Já jsem mu s humorem řekl, co by chtěl dělat, on, že třeba šéfredaktora a ještě jsem si z něho dělal legraci, ať mi dá jména lidí, na které bych se měl obrátit a proč byste nemohl dělat šéfredaktora nebo i něco více… Prostě jsem si z něho dělal legraci a on z toho upletl komplot. Provokace za provokací

Tak jste se neměl s Hynkem setkávat…
Proč ne, bylo zábavné ho pozorovat. Pro jistotu u jednoho rozhovoru byl i můj právní zástupce, v úterý při posledním rozhovoru můj bratr. Všechno se dá sestříhat.

Je to vaše tvrzení proti Hynkovu tvrzení a jdete si po krku dál. Co bude příště?
Nic. Už mu příležitost nedám. A pokud hovořil vyšetřovatel Vojáček o tom, že je zájem zpochybnit vyšetřování, takže by se mohlo vrátit do přípravného řízení a o léta se vyšetřování prodloužit, u soudu v Táboře u předběžného líčení jako jediný obžalovaný jsem přímo prohlásil, že chci, aby bylo co nejdříve zahájeno. To lze u soudu ověřit.