Informuje o tom dnešní Právo. Stejskal deníku řekl, že si je jistý, že dívka na fotografiích je někdo jiný. Podle něj Anna nenosila brýle a byla trochu obézní. Chovala se také prý adekvátně ke svému věku; měla sklon k autismu. Soudní znalec dodal, že se s dívkou nikdy nesetkal, pracoval jen s materiály od psychologů, psychiatrů a internistů, které dostal.

V případě třináctileté Anny se objevují rozporuplné informace. Rodinný přítel Mauerových Jakub Patočka tvrdí, že prý nikdy neexistovala. Za Annu se podle něj vydávala Barbora Škrlová, spolupracovnice Kláry Mauerové. Právě Kateřina Mauerová si podle Patočky celý příběh vymyslela, řekla to i u výslechu, což později potvrdila policejní mluvčí.

Anna uprchla z Klokánku, kam se dostala poté, co policie zatkla Kateřinu Mauerovou. Policisté ženu obvinili z týrání jejího sedmiletého syna Ondřeje. Po Anně pátralo celých 11 dní několik stovek policistů. Měli už řadu stop. Zjišťovali, zda Anna není dívka z Krnova, která se ztratila před deseti lety a zkoumali i možné zapojení sekty.

Nyní se všechno ukazuje jako špatná stopa. Nikdo jiný než Patočka se však zatím k novým informacím konkrétně nevyjádřil. Podle policie nelze vyloučit ani možnost, že Anna existuje a rodina jí chce tímto manévrem schovat, aby jí ji neodebrali sociální pracovníci.