Letos jsou kvůli svátkům Letnicím jen jednodenní, takže se nebude konat pravidelná páteční večerní vigilie a kvůli biřmování v katedrále ani nedělní putování se mší do kostela v okolí Plzně, řekla dnes ČTK mluvčí biskupství Alena Ouředníková. Květnový termín akce vždy připomíná založení diecéze 31. května 1993.

Program setkání, na které přijíždějí věřící z farností v celé diecézi, je sestaven zvlášť pro dospělé, pro děti a mládež. Skládá se z přednášek, svědectví, diskusí, skupinové činnosti a podobně. Letos se nese v duchu celoročního diecézního motta z Matoušova evangelia: "Tak ať svítí vaše světlo před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích".

Dny víry jsou příležitostí k setkání a duchovnímu, společenskému i kulturnímu povzbuzení věřících z celé diecéze. Mají možnost pohovořit o svých společných zájmech a vzájemně se svěřit se svými radostmi a problémy. Dospělí se budou například společně zamýšlet nad tím, po čem touží dnešní člověk a jak lze tomuto člověku nabídnout evangelium.

Součástí akce je také mše v katedrále svatého Bartoloměje, společná večeře na biskupství a závěrečná letniční vigilie s Lucernáriem neboli bohoslužba světla.