Rozhodl o tom soudce pro Prahu 8 Miloslav Sládek. Důvodem Terezčina dalšího setrvání v léčebně je nespokojenost soudce s výsledkem psychiatrického posudku soudního znalce.

„Zatím nebylo provedeno vyšetření děvčete například v přítomnosti matky nebo jejího otce. Proto soudce rozhodl tak, jak rozhodl,“ sdělil našemu listu tiskový mluvčí soudu pro Prahu 8 Martin Slováček.

Matka Terezky nedávno neúspěšně usilovala o to, aby její dcera mohla odjet na dětský tábor.

Terezku znalecký posudek z léčebny nevysvobodil

Desetiletá Terezka dál zůstává v léčebně Olivova domu v Říčanech u Prahy. Rozhodl tak soudce pro Prahu 8 Miloslav Sládek. Nelíbí se mu výsledek psychiatrického posudku soudního znalce.

„Znalec mi telefonoval minulý čtvrtek, že mou dceru již vyšetřil. Zároveň mi sdělil, že Terezku už nebude potřebovat a že o svém výsledku bude ústně i písemně informovat pana soudce. Zatím se ve spisu žádné poznatky soudního znalce neobjevily,“ řekla Dení-ku matka Terezky Markéta Smutná.

Proč je soudce Miloslav Sládek nespokojen? „Vyšetření dítěte trvalo jen asi půl hodiny, což je zcela nedostačující pro objektivní posouzení výsledků. Na místě doktora Sládka bych postupoval stejně,“ sdělil Deníku mluvčí soudu pro Prahu 8 Martin Slováček.

Zdravá Terezka, která se podle slov její matky neustále dotazuje, kdy „to“ všechno skončí, zatím v léčebně absolvuje některé léčebné procedury, jako jsou například inhalace proti zánětlivosti horních cest dýchacích. V Olivově dětské léčebně setrvává od 5. července, kam byla po předchozí hospitalizaci v dětském psychiatrickém oddělení motolské nemocnice převezena. Soudce tak učinil až po tlaku veřejnosti a protestech některých odborníků, kdy své rozhodnutí změnil.

Matka Terezky usilovala o to, aby její dcera mohla odjet na dětský tábor. Soudce Sládek však její žádost zamítl kvůli tomu, že Smutná prý nedbala pokynů lékařky ohledně jejích návštěv v léčebně. Rozhodl také, že se s dcerou bude moci stýkat, stejně jako její otec pouze jedenkrát týdně. Soudce Smutnou podezříval, že propašovala Terezce do léčebny mobil, na který jí poté volali novináři. „Máme podezření, že to byla matka Terezky,“ uvedl 19. července mluvčí Slováček. Smutná to ale popřela. Mobil byl dívce odebrán.