Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2018

Solidarita nekončí. Rodinám padlých vojáků lidé poslali už téměř čtyři miliony

Více než čtyři miliony korun poslali lidé od pondělka do mimořádné sbírky pro rodiny tří českých vojáků, kteří padli minulý týden v Afghánistánu. Řekla to dnes řekla mluvčí generálního štábu Vlastimila Cyprisová. Podle předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity Lenky Šmerdové je částka neuvěřitelná, pro vojáky je však důležitá hlavně podpora veřejnosti.

10.8.2018

Vojenský pohřeb s poctami. S rotným Marcinem se lidé rozloučí v Chomutově

Vojenský pohřeb se všemi poctami proběhne příští úterý ve 12 hodin v Chomutově na památku rotného Martina Marcina, který spolu s dalšími dvěma Čechy padl minulý víkend v Afghánistánu. Smutečního ceremoniálu se zúčastní i ministr obrany Lubomír Metnar. Informovala o tom Česká televize.

10.8.2018

Pelikánův předpis k výběru soudců? Je rozumný, rušit jej nehodlám, řekl Kněžínek

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek nechce rušit instrukci svého předchůdce Roberta Pelikána (ANO) k výběru soudců. Řekl, že předpis obsahuje řadu rozumných pravidel - například jednotné výběrové řízení pro budoucí soudce. Pochyby má však o tom, že by úspěšní kandidáti měli následně při odborné přípravě ještě dva roky pracovat jako vyšší soudní úředníci. I proto bude o instrukci jednat s předsedy krajských soudů.

10.8.2018

Mladí Češi z hnízda nepospíchají. Od rodičů odcházejí kolem šestadvacátého roku

V Česku žije více než 1,2 milionu lidí, kterým je mezi 15 a 26 lety. Jejich podíl na celkové populaci země tak dosahuje 12 procent. Od rodičů odcházejí mladí Češi mezi 26. a 27. rokem života, což je mírně nad průměrem Evropské unie. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad u příležitosti Mezinárodního dne mládeže, který připadá na neděli 12. srpna.

10.8.2018

Skaut namočil vlajku v krvi obětí okupace, další na ní skládali slib

V noci na 21. srpna 1968 překročila vojska Varšavské smlouvy hranice Československa. Státy sovětského bloku tak „bratrskou pomocí“ zabránili uvolňování poměrů v zemi a po pražském jaru přijely tanky a nastoupila normalizace. Deník skrze vzpomínky pamětníků připomíná výročí 50 let od invaze.

10.8.2018

Noční oblohou se o víkendu proženou stovky padajících hvězd. Uvidí je i Praha?

/INFOGRAFIKA/ Za pár dnů budou mít Pražané možnost znovu vidět na nebi zajímavé představení. Blíží se k nám roj meteorů známých jako Perseidy, k jejichž pozorování letos nastanou ideální podmínky.

9.8.2018

Tropy v Česku. Dnešek byl v průměru nejteplejším dnem od začátku roku

Dnešek bude zřejmě v průměru nejteplejším dnem od počátku roku, teplotní maxima ale nepřekonala 1. srpen. Víc než 37 stupňů Celsia dnes naměřili v Tuhani na Mělnicku a v Hradci Králové. Teplotní rekordy pro 9. srpen padly na šestině ze zhruba 150 meteorologických stanic, které měří alespoň 30 let. 

9.8.2018

Hamáček přivezl ze Sýrie dva propuštěné Evropany. Jsou prý v dobrém stavu

Do Česka dnes odpoledne přiletěl speciál se dvěma pracovníky německé humanitární organizace, kteří byli zadrženi v Sýrii. O jejich propuštění několik týdnů vyjednávalo české velvyslanectví v Damašku, řekl po příletu Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen řízením ministerstva zahraničí. 

9.8.2018

Z Iráku se vrátili čeští vojenští instruktoři. Potýkali se s kulturními rozdíly

Z Iráku se dnes vrátili čeští vojáci, kteří v zemi pomáhají se zvládáním bitevníků L-159 nebo cvičí tamní chemiky a policisty. V zemi pět desítek vojáků strávilo asi půl roku. Vojáci leteckého poradního týmu během svého pobytu uspořádali charitativní sbírku na pomoc onkologicky nemocným dětem. Vybrali 120 tisíc korun.

9.8.2018

Kauza H-System: Kněžínek jednal s Majákem o odškodnění, sejdou se znovu

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek se dnes setkal se zástupci sdružení Maják, které hájí zájmy části klientů zkrachovalého H-Systemu. Po schůzce uvedl, že jednání se primárně týkalo soudních sporů o odškodné, které s ministerstvem vedou jednotliví členové sdružení kvůli průtahům v trestním řízení s manažery firmy. Se zástupci Majáku se Kněžínek setká znovu, na termínu se s nimi zatím nedohodl, schůzka se podle něj možná uskuteční až v září.

9.8.2018

Trest pro bývalého tajemníka SPD neplatí. Jeho obhájce podal odpor

Soud se bude znovu zabývat nenávistnými výroky bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka namířenými proti menšinám. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Obvodní soud pro Prahu 1 uložil Staníkovi za výroky pronesené ve Sněmovně trestním příkazem roční vězení, podmíněně odložené na dva roky, a pokutu 70 tisíc korun. Staníkův obhájce ale podal odpor, čímž se příkaz ruší.

9.8.2018

Rozhlas jsem milovala, říkala reportérka, která hlásila při okupaci

V noci na 21. srpna 1968 překročila vojska Varšavské smlouvy hranice Československa. Státy sovětského bloku „bratrskou pomocí“ zabránily uvolňování poměrů v zemi a po pražském jaru nastoupila normalizace. Deník skrze vzpomínky pamětníků připomíná 50. výročí invaze.

9.8.2018

Bouřky dnes zasáhnou jihozápad Čech, v pátek dorazí na východ

Silné bouřky, které mohou být doprovázené nárazovým větrem, přívalovým deštěm nebo kroupami, dnes odpoledne a večer ojediněle zasáhnou jihozápad Čech, v pátek odpoledne a večer se pak přesunou na východ republiky. V pátek by měla od západu přecházet přes Česko studená fronta a s ní i ochlazení.

AKTUALIZOVÁNO
9.8.2018

Čeští vojáci v Afghánistánu se stali oběťmi dobře připravené léčky

Z dosavadního vyšetřování nedělního útoku na české vojáky v Afghánistánu plyne, že šlo o dobře připravenou léčku. Česká jednotka je schopna se vrátit ke standardnímu režimu od pátku, záležet ale bude na rozhodnutí vrchního velitele amerických a spojeneckých sil v Afghánistánu armádního generála Johna Nicholsona. Řekla to mluvčí generálního štábu Vlastimila Cyprisová.

AKTUALIZOVÁNO
9.8.2018

Lidé jsou solidární s rodinami vojáků. Poslali jim už téměř 2,7 milionu

Na pomoc rodinám vojáků zabitých při nedělním sebevražedném útoku v Afghánistánu již lidé poslali asi 2,3 milionu korun. Dalších 400 tisíc darovali přes zprávy DMS. Dnes řekla předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity Lenka Šmerdová. Za jeden den tak do mimořádné sbírky vypsané fondem přibylo téměř 1,5 milionu korun.

9.8.2018

O otcovské volno požádala necelá polovina čerstvých otců

O otcovskou, která se v Česku vyplácí od února, požádalo do konce června bezmála 20 tisíc mužů. Za prvních pět měsíců Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplatila otcům na týdenním otcovském volnu 91,1 milionu korun. Řekla to mluvčí úřadu Jana Buraňová. Podle propočtů ze statistik tak o otcovskou zažádala méně než polovina otců.

9.8.2018

Ministerstvo financí podezírá GIBS z porušení rozpočtové kázně

Ministerstvo financí odhalilo při kontrole v Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) mimo jiné podezření na porušení rozpočtové kázně. Po kontrole bylo zahájeno trestní řízení. Dnes o tom informoval server iRozhlas.cz. Ministerstvo zahájilo kontrolu letos v únoru, devět zaměstnanců resortu se zaměřilo na hospodaření s veřejnými prostředky v letech 2016 a 2017.

8.8.2018

Na činnosti české armády v Afghánistánu se nic nemění

Na činnosti české armády v Afghánistánu se ani po zabití tří vojáků nic nemění. Novinářům to dnes řekl zástupce náčelníka generálního štábu Jiří Baloun. Česká jednotka podle něj po incidentu neztratila svého ducha. Podle kaplana společného operačního centra ministerstva obrany Vladimíra Hudouska je situace u české jednotky poměrně stabilizovaná.

8.8.2018

V Praze, středních Čechách a Ústeckém kraji platí smogová situace

Kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu v ovzduší meteorologové dnes odpoledne vyhlásili v Praze, středních Čechách a Ústeckém kraji smogovou situaci. Pokles hodnot dnes nepředpokládají, na mnoha stanicích má naopak koncentrace stoupající tendenci. Vysoké hodnoty ozonu mohou být komplikací pro lidi s dýchacími problémy, pro děti a starší osoby. Měli by omezit pohyb venku.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2018

Teplotní rekordy padly na dvou místech, do Česka dorazily bouřky

V Česku dnes padly teplotní rekordy jen na dvou místech v Ústeckém kraji. Nové nejvyšší údaje pro 8. srpen na Měděnci na Chomutovsku a na Milešovce překonaly maxima z roku 2015. Nejtepleji dnes bylo ve středočeských Dobřichovicích, kde teploměr ukázal 36,4 stupně Celsia. Zdejší rekord z roku 2015 je ale ještě o 3,4 stupně vyšší. ČTK to řekla pracovnice Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Odpoledne do Česka dorazily bouřky, před kterými meteorologové varovali.

8.8.2018

Čeští vojáci v Afghánistánu nepochybili, zachránili další životy

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE/ Čeští vojáci při hlídce v Afghánistánu podle zástupce náčelníka generálního štábu Jiřího Vernera nepochybili. ČTK po návratu z Afghánistánu řekl, že svým hrdinským přístupem zachránili další životy. Útok podle něj mohl mít mnohem fatálnější následky. Do operační činnosti, tedy k hlídkování v okolí základny Bagrám, se čeští vojáci podle něj vrátí v řádu hodin, nejpozději do pátku.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2018

Ve věku 88 let zemřel architekt Hubička, autor Nuselského mostu

Ve věku 88 let zemřel architekt Stanislav Hubička, uvedla dnes Česká televize. Byl posledním žijícím autorem návrhu Nuselského mostu v Praze. Jeho syn Radan Hubička, který je také architektem, ČTK dnešní úmrtí otce potvrdil. 

8.8.2018

U památníku ve Studénce opět zahořely svíce. Vzpomínky na tragédii ožily

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Několik desítek lidí si v posledních dnech a hodinách ve Studénce připomnělo železniční neštěstí, které si vyžádalo osm lidských životů.

8.8.2018

Jak ochladit Prahu? Piráti před volbami zezelenali. Chtějí milion stromů i pítka

Zdá se, že v rámci předvolebního boje o Prahu začínají někteří používat zbraně typické pro konkurenci. Tak třeba pirátský kandidát na primátora Zdeněk Hřib a Eva Tylová ucházející se o senátní mandát na středeční tiskové konferenci prezentovali nápad, jak ochladit hlavní město a ochránit obyvatele před vysokými teplotami. Pražští Piráti "zezelenali".

8.8.2018

Západní polovinu Čech mohou zasáhnout silné bouřky. V pátek se ochladí

V západní polovině Čech se dnes odpoledne a večer mohou ojediněle objevit silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle něj dnes a ve čtvrtek vyvrcholí v ČR příliv teplého vzduchu a teploty zůstanou nad 30 stupni, ojediněle dosáhnou až k 38 stupňům.

8.8.2018

Sucho nahrává kormoránům. Úřady povolily jejich odstřel

Utlumit ptačí apetit a snížit škody. Úředníci povolili odstřel kormoránů velkých v okolí Pohořelic na Brněnsku. „Žerou jen ryby a napadají soustavy rybníků, kde hospodaříme. Škody jdou ročně do milionů,“ vyčíslil ředitel Rybníkářství Pohořelice Roman Osička.

8.8.2018

Vlna solidarity. Lidé na pomoc rodinám padlých vojáků poslali přes 1,2 milionu

Lidé pozůstalým vojáků, kteří v neděli padli v Afghánistánu, poslali od pondělí do dnešního rána jako pomoc přes 1,2 milionu korun. Příspěvky zaslaly tisíce lidí na účet Vojenského fondu solidarity nebo prostřednictvím dárcovských zpráv DMS. ČTK to dnes řekla předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity Lenka Šmerdová.

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2018

Pietní ceremoniál za padlé vojáky: Zeman je vyznamená in memoriam

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE/ Těla tří českých vojáků zabitých v neděli Afghánistánu dnes armádní speciál dopravil do vlasti. Na letišti v Praze Ruzyni na ně čekaly rodiny i představitelé armády a státu včetně prezidenta Miloše Zemana, který padlé vyznamená medailí Za hrdinství. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) smrt vojáků nic nezmění na českém zapojení do boje proti terorismu.

8.8.2018

Přehřátí, kolapsy. Přes dva tisíce zásahů za týden. Vedra zaměstnávají záchranku

Sluneční žár. Horko. Pot. Nevolnost. A kolaps. Současné tropické počasí v Praze sice dělá radost provozovatelům koupališť, prodejcům zmrzliny či klimatizací, ale pracovníci zdravotnické záchranné služby mají teď starosti. Minulý týden vzrostl počet zásahů o deset procent.

8.8.2018

Deset let od vlakové tragédie ve Studénce: soudy stále nemají viníka

Osm mrtvých, deset let, viník žádný. I takto, šesti slovy, by se dala shrnout doba, která dnes uplynula od tragického železničního neštěstí ve Studénce.

8.8.2018

Plukovník Radek Henner: Na padlé vojáky by měla být celá země hrdá

/ROZHOVOR/ „Mise v Afghánistánu patří k těm nejtěžším. Každý voják který tímto vojenským nasazením projde, je skutečným profesionálem a může být nasazen na jakoukoliv bojovou i nebojovou činnost,“ uvedl pro Deník v reakci na nedělní smrt tří čekých vojáků Radek Henner, plukovník Generálního štábu v záloze a bývalý ředitel zlínské krajské vojenské správy. Sám má zkušenost z mise například v Kosovu.

8.8.2018

Po aféře a pádu návrat. Alois Mačák se stal náměstkem ministra

Po pádu návrat do vysoké politiky. Alois Mačák, bývalý náměstek hejtmana Olomouckého kraje, který v roce 2015 rezignoval kvůli finančním darům od několika firem přesahujícím milion korun na všechny veřejné funkce, se stal včera náměstkem ministra kultury.

7.8.2018

Manžel hejtmanky jezdí krajskou limuzínou. Jermanová zneužívání auta odmítá

Manžel představitelky kraje za volantem auta patřícího kraji? To je zcela v pořádku, reagovala v úterý hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) na dohady kolem toho, jak využívá služební vozy. „Nemám co skrývat,“ prohlásila s tím, že je připravena odhalit vše.

7.8.2018

Registrované partnerství již v Česku uzavřely téměř tři tisíce párů

Za 12 let od zavedení registrovaného partnerství v České republice využilo této možnosti 2950 párů stejného pohlaví, z toho 1880 mužských a 1070 ženských. Za první pololetí letošního roku ho uzavřelo 132 párů, přičemž 73 bylo mužských a 59 ženských. Údaj je srovnatelný s první polovinou loňského roku, v níž vstoupilo do registrovaného partnerství 137 dvojic. Údaje dnes poskytl ČTK publicista a novinář Jan Fiala.  

7.8.2018

Padlí vojáci byli povýšeni. Letoun s jejich ostatky doprovodí gripeny

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) povýšil tři padlé české vojáky z Afghánistánu Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka in memoriam do hodnosti štábních praporčíků. Ministerstvo obrany to dnes uvedlo na twitteru. Povýšení ministrovi navrhl náčelník generálního štábu Aleš Opata. Letoun s ostatky vojáků přistane ve středu za doprovodu gripenů na ruzyňském letišti.

7.8.2018

Co určuje mzdy vojáků? Nejen hodnost, ale i lokalita

Čeští vojáci, kteří slouží v zahraničních misích, dostávají vedle pravidelného měsíčního platu speciální příplatek. Jeho výše záleží na nebezpečnosti lokality a hodnosti vojáka. Vojákům sloužícím v Afghánistánu náleží denně příplatek v rozpětí mezi 3600 a 5200 korunami. V méně nebezpečných misích dostávají za den 500 až 2500 korun.  

AKTUALIZOVÁNO
7.8.2018

Zemřeli jim kolegové. O návratu vojáků na hlídky se rozhodne ve středu

O návratu českých vojáků do hlídek v Afghánistánu po nedělním zabití tří účastníků mise rozhodne na místě ve středu zástupce náčelníka generálního štábu Jiří Verner. Snaha armády je, aby se tak stalo v řádu několika dnů. Dnes to řekl první zástupce náčelníka generálního štábu Jiří Baloun. Armáda také chystá středeční pietní převezení ostatků padlých tří vojáků do České republiky.

7.8.2018

Krnáčová překvapivě odmítla vyvěsit duhovou vlajku. LGBT lidi podpořili Zelení

Ačkoliv se pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) v minulosti sama účastnila pochodu Prague Pride, který bojuje za práva LGBT komunity, letos údajně odmítla na budovu magistrátu vyvěsit duhovou vlajku jako symbol podpory gayů a lesbiček. Vlajku na podporu homosexuálů tedy v pondělí vyvěsila náměstkyně Petra Kolínská ze Strany zelených.

7.8.2018

Vedro pokračuje. Ničí i švestky

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal nové varování před velmi vysokými teplotami v dalších dnech. Ve středu a ve čtvrtek může být ojediněle až 38 stupňů Celsia, v Čechách se ochladí v pátek, na východě republiky v sobotu.

7.8.2018

Neuvěříte, koho jsme si stoply. Dej tomu plnou palbu. Jak dívky řídily metro

/FOTOGALERIE/ Netradiční závod LowCost Race v roce 2018 provází několik smutných událostí. Ještě před tragickým úmrtím jedné z účastnic v Rakousku si v pražském metru jiné závodnice stoply metro a řidič je dokonce nechal „šoférovat“. Dopravní podnik (DPP) slíbil rychlé a nekompromisní řešení.

7.8.2018

Babiš se zúčastní piety při návratu padlých vojáků z Afghánistánu

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve středu zúčastní pietního aktu při návratu tří padlých českých vojáků z Afghánistánu. Dnes ČTK napsal, že se kvůli tomu vrátí z dovolené dřív. Piety na ruzyňském letišti se zúčastní také prezident Miloš Zeman a ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Účast dnes na twitteru potvrdil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen i řízením ministerstva zahraničí.

7.8.2018

Prima kluci. Tak vzpomínají na padlé vojáky jejich známí

Nadšený dobrovolný hasič a vodák, který svůj volný čas rád věnoval druhým. Tak vzpomínají známí na rotného Martina Marcina, jehož v neděli připravil o život na nebezpečné zahraniční misi v Afghánistánu místní sebevražedný atentátník.

7.8.2018

Ztracení lvi a tygři. České úřady se nemohou dopočítat, kde se zvířata chovají

/INFOGRAFIKA/ Otřesné případy v chovech divokých šelem odkryly další velký problém: stát ani krajské úřady se nemohou dopočítat, kolik tygrů u nás vlastně žije. Ukázalo se to při velkém průzkumu, při kterém se Deník pokusil všechny velké kočky v Česku zmapovat.

6.8.2018

Smrt českých vojáků v Afghánistánu zachytil dron. Armáda už zkoumá záznamy

Tři čeští vojáci, kteří v neděli ráno zahynuli na východě Afghánistánu při sebevražedném atentátu, před útokem vystoupili ve městě Čárikár spolu s dalšími třemi vojáky z obrněného vozu a pěšky se vydali do jedné z bočních ulic. Uvedla to dnes večer Česká televize (ČT). 

6.8.2018

Pomoc rodinám zemřelých vojáků. Vojenský fond solidarity vyhlásil sbírku

Vojenský fond solidarity vyhlásil ve prospěch rodin tří vojáků padlých v Afghánistánu mimořádnou finanční sbírku. ČTK o tom dnes informoval František Jemelka z České biskupské konference. Postižené rodiny mohou také čerpat finanční i třeba psychologickou pomoc od státu, využít mohou i služeb kaplanů. 

6.8.2018

Lobbista Dalík dál zůstává ve vězení. Jeho stížnost zamítl i Ústavní soud

Marek Dalík zůstává ve vězení, Ústavní soud odmítl jeho stížnost jako neopodstatněnou, protože v jeho případu neshledal porušení jeho ústavních práv. Někdejší blízký spolupracovník bývalého premiéra Mirka Topolánka (ODS) tak zůstává ve vězení, kde si odpykává pětiletý trest za podvod při nákupu obrněných transportérů Pandur. Peněžitý trest čtyři miliony korun již zaplatil. Informovala o tom Česká televize.

6.8.2018

Turistická sezona? V zahraničí zemře každoročně stovka Čechů, tvrdí statistika

Během letní turistické sezony zemře v zahraničí kolem stovky Čechů. Vyplývá to ze statistik ministerstva zahraničí za minulé roky. Pomoc s převozem ostatků či pohřbením zesnulého zajišťují cestovní kanceláře nebo příslušné zastupitelské úřady, uvedl dnes tiskový odbor ministerstva zahraničí. Náklady kryjí buď cestovní pojištění, nebo blízcí zemřelého.

6.8.2018

Česko má na zahraničních misích 800 vojáků, Afghánistán je nejrizikovější

Armáda České republiky (AČR) má na zahraničních misích přes 800 vojáků, z toho 250 v Afghánistánu. Ještě do neděle mezi nimi byli i tři příslušníci, kteří se stali obětí sebevražedného atentátníka u základny Bagrám, nedaleko Kábulu. AČR vysílá vojáky do desítky dalších zemí, Afghánistán patří mezi nejnebezpečnější z nich.

AKTUALIZOVÁNO
6.8.2018

Padlí čeští vojáci v Afghánistánu: pohřeb s poctami, zazní i sirény

Vojáci, kteří zemřeli v neděli po sebevražedném útoku atentátníka v Afghánistánu, budou pohřbeni s vojenskými poctami. Termín posledních rozloučení se třemi padlými zatím nebyl stanoven, řekl dnes mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Pohřby by se měly konat v místech bydliště vojáků. Na památku padlých se také ve středu v poledne rozezní po celém Česku sirény, rozhodl podle úřadu vlády premiér Andrej Babiš. Padlé vojáky se ministr obrany Lubomír Metnar chystá vyznamenat a povýšit.

6.8.2018

Maximum meteorického roje Perseidy přijde z neděle na pondělí

Srpnový meteorický roj Perseidy bude letos nejčetnější v noci z neděle na pondělí 13. srpna. Mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní bude k vidění v průměru 70 meteorů za hodinu. Podle astronomů se dají čekat ideální pozorovací podmínky, Měsíc bude den předtím v novu a obloha nabídne pohled i na čtyři nejjasnější planety Sluneční soustavy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT